fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Євросоюз не буде визнавати паспорти, які путінський режим роздаватиме українцям

Європейський Союз не визнає паспортів, які роздає Росія під час війни в Україні, повідомляє “Вагомо”.

ЄС рішуче засуджує будь-які спроби Росії замінити демократично обрану та легітимну українську адміністрацію, заявив голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель.

Євросоюз не визнає укази диктатора РФ Володимира Путіна, що спрощують процес надання російського громадянства та видачі російських паспортів громадянам України в Херсонській та Запорізькій областях. Також українським дітям, які залишилися без піклування, та недієздатним особам з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

“Європейський Союз не визнає цих паспортів, виданих у рамках агресивної війни Росії проти України”, йдеться у заяві дипломата.

Євросоюз також засуджує спроби запровадження російського рубля як валюту, паралельну українській гривні, а також спроби нав’язати російські навчальні програми та навчальні матеріали та змінити мову навчання у школах окупованих районів Херсонської та Запорізької областей.

“Будь-які спроби змінити статус частин української території є явним порушенням міжнародного права, Статуту ООН та Конституції України, вони ще більше підривають суверенітет та територіальну цілісність України та не будуть визнані Європейським Союзом”, заявив Боррель.

Боррель заявив, що Росія, її політичне керівництво та всі, хто причетний до порушень міжнародного права та міжнародного гуманітарного права, відповідають за ці незаконні дії.

Президент Росії Володимир Путін 11 липня підписав закон про спрощення отримання російського громадянства для всіх громадян України.

Новий закон передбачає, що громадяни України, жителі ОРДЛО та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, можуть звернутися із заявами про прийняття до громадянства Росії у спрощеному порядку.

Джерело: Вагомо

Поділитися цією публікацією