Фракція “Європейська Солідарність” вимагає від керівництва парламенту невідкладно винести на голосування у другому читанні законопроєкт про заборону рпц в Україні.
Про це під час виступу з трибуни парламенту заявив співголова фракції Артур Герасимов.
“Вже одинадцятий Великдень поспіль ми відзначали в умовах війни. І поки гундяєв благословляє російських загарбників на вбивства українців, тут, всередині України, досі діє його православно-фсбешна філія. Очевидно, що влада банально боїться розглянути законопроєкт про заборону діяльності в Україні посіпак кремля. Деякі депутати відчайдушно намагаються зірвати його розгляд – певно, таке завдання отримали або з Офісу президента, або з Луб’янки. І їх не хвилює ні те, що промосковські попи забороняють відспівувати українських героїв. Ані десятки викритих зрадників, які ховались під рясами і допомагали окупантам”, – обурився Герасимов.
“Законопроект нарешті з’явився на офіційному сайті парламенту. “Європейська Солідарність” вимагає невідкладно його розглянути. Бо мова йде про національну безпеку”, – наголосив Герасимов.
Він такж зазначив, що із 48-ми законопроектів порядку денного лише два подані комітетом нацбезпеки і оборони. “І це у державі, яка переживає один з найскладніших періодів довготривалої війни. Напередодні чергового наступу росіян, про який попереджають і розвідка, і військові. Зараз мали б розглядати створення ТСК по фортифікаціям. Суспільство повинне знати, чи будівництво фортифікацій не перетворилось в другу серію «великого крадівництва”, – сказав депутат.
“Ми мали б розглядати умови щодо звільнення з військової служби. Наші воїни, які захищають Україну, і ті, хто прийде їм на зміну, мають точно знати її термін. Можна дискутувати – 36 чи 48 місяців, але не перетворювати службу в ЗСУ на квиток в один кінець. Ще більш важливо – запровадити обов’язкові ротації для тих підрозділів, які беруть участь в активних бойових діях. Нехай термін для ротації встановлює командування ЗСУ, але кожен військовий повинен отримати достатній час на відновлення. Це аксіома, яку слід узаконити”, – переконаний Герасимов.
Він також заявив, що пріоритети парламенту разюче змінились би на краще, якби суспільство бачило роботу законодавчого органу.
“Тому “Європейська Солідарність” вкотре вимагає відкрити реальний доступ журналістам і сюди, в пленарну залу, і в кулуари. Не 20-30, а всім справжнім журналістам. Також вимагаємо відновити трансляцію засідань парламенту в зручний для виборців час. Українці на фронті б’ються за демократію, а не за цементування маленької диктатури”, – нагадав Герасимов.
“Ще одна важлива ініціатива 11161 – відшкодування за зруйноване житло внутрішньо переміщеним особам із таких міст, як, наприклад, Маріуполь, Бахмут, Авдіївка. Наш законопроєкт надає реальний механізм отримання компенсацій для людей з цих вщент зруйнованих міст. Бо це справедливо”, – говорить Герасимов.
“І останнє. Зараз представники влади разом з правоохоронцями продовжують шалений тиск на бізнес, руйнуючи економіку.
Законопроект нашої команди 10440-4 про захист бізнесу має бути терміново проголосований”, – резюмує Артур Герасимов.
Нагадаємо, 82% не довіряють УПЦ МП, а 83% українців мають думку, що держава у той чи інший спосіб має втрутитися в діяльність цієї структури.
Як повідомляла Служба безпеки України, Російська православна церква почала створювати власні приватні військові кампанії на території РФ, щоб вербувати бойовиків і виряджати їх потім на передову для війни проти України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Євросолідарність” вимагає невідкладно розглянути закон про заборону московської церкви appeared first on Прямий.
Схожі новини
На Київщині суд повернув державі водосховище та землі під ним вартістю понад 8 млрд грн
США планують оголосити про нові поставки озброєння Україні в найближчі тижні
Зеленський звільнив начальника Управління держохорони