
У звіті Європейської комісії щодо виконання Україною умов для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу наголошується на необхідності відновити незалежний плюралістичний медіа-ландшафт. Європейська комісія також зауважує, що навесні 2022 року влада розпочала телемарафон «Єдині новини» і відключила з цифрового ефірного мовлення три опозиційні телеканали.
«У наступному році Україна має … розробити дорожню карту для підтримки відновлення плюралістичного, прозорого та незалежного післявоєнного медіаландшафту», – йдеться у документі.
«У березні 2022 року в умовах воєнного стану Президент підписав указ про єдину інформаційну політику шляхом об’єднання програм усіх національних телеканалів в єдину інформаційну платформу. Це рішення призвело до розширення державного контролю над мовленням і деяких обмежень. Деякі ЗМІ вважають ці обмеження непропорційними. Подібним чином, виключення трьох приватних (опозиційних) телеканалів із наземного мовлення (у той час як канали продовжують працювати та залишаються доступними іншими способами) критикувалося опозицією з тих самих підстав»,- пише Єврокомісія у звіті.
«Початок російської загарбницької війни глибоко вплинув на медіаландшафт, і пріоритетом уряду має бути забезпечення відновлення повного медіа-плюралізму та чіткої прозорості медіа-власності, беручи до уваги міркування безпеки», – наголошується у документ.
Як відомо, раніше Європейська комісія рекомендувала державам Євросоюзу почати переговори про вступ до ЄС з Україною, але Київ повинен втілити в життя ще частину реформ.
Нагадаємо, 23 червня лідери 27 країн ЄС на саміті Європейської ради підтримали надання статусу кандидата в члени ЄС Україні й Молдові. 1 липня у відеовиступі перед українським парламентом голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн назвала кроки, які Україна має здійснити для успішної євроінтеграції.
Як відомо, завдяки спільній позиції президента України Володимира Зеленського та лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка, які працювали з міжнародними партнерами щодо надання Україні статусу кандидата в ЄС, Києву вдалося отримати консолідовану підтримку Заходу.
Україна подала заявку на вступ до ЄС 28 лютого 2022 року, а Грузія і Молдова зробили такий крок 3 березня 2022 року. Єврокомісія оприлюднила свою офіційну думку щодо заявки всіх трьох країн 17 червня 2022 року.
Слід зауважити, що отримання статусу кандидата – один із обов’язкових етапів для країни, яка прагне стати повноправним членом Європейського Союзу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Єврокомісія у своїх рекомендаціях нагадала українській владі про відключені телеканали і закликала відновити незалежний медіаландшафт appeared first on Прямий.
Схожі новини
Порошенко у Верховному Суді: три місяці я обмежений в можливості допомагати ЗСУ, це шкодить військовим
Очільник МОЗу США з родиною поплавав у струмку з нечистотами
ЄБРР значно знизив прогноз зростання економіки України: причини