fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Єврокомісія у своєму звіті відзначає недостатню прозорість Верховної Ради та послаблення контролю за виконавчою владою

Європейська Комісія у своєму звіті щодо виконання Україною вимог, необхідних для початку передвступних переговорів, зокрема, наголошує на необхідності повернутися до прозорої роботи Верховної Ради. Також Єврокомісія зауважує, що через обмеження воєнного стану послабився контроль Верховної Ради за виконавчою владою.
Загалом Єврокомісія визнає, що, попри надзвичайні умови російської агресії, Верховна Рада Україна продовжує систематично виконувати законодавчі функції, зокрема в частині безпеки, оборони та інтеграції до ЄС.
Разом з тим, у звіті міститься низка зафіксованих проблем та пропозицій до подальших дій, на які українській стороні варто звернути увагу:

констатується обмежена (з огляду на безпекові умови) прозорість роботи парламенту, в тому числі відсутність прямої трансляції засідань на телеканалі «Рада», недопущення журналістів до пленарних засідань, відсутність на вебсайті парламенту інформації про парламентські та депутатські запити, запитів на надання публічної інформації;
наголошується потреба в здійсненні комплексної оцінки впливу законопроєктів та посилення законодавчого нагляду за роботою виконавчої влади, включаючи моніторинг виконання законів;
наголошується потреба у відновленні публічних консультацій та контролю після скасування воєнного стану.
відзначається недовиконання роботи щодо схвалення кодексу поведінки членів парламенту;
звертається увага на продовження підготовки оновленого закону України про політичні партії з урахуванням висновків та рекомендацій Венеційської Комісії.

 
Як повідомлялося раніше, у звіті Європейської комісії щодо виконання Україною умов для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу наголошується на необхідності відновити незалежний плюралістичний медіаландшафт. Європейська комісія також зауважує, що навесні 2022 року влада розпочала телемарафон «Єдині новини» і відключила з цифрового ефірного мовлення три опозиційні телеканали.
Як відомо, раніше Європейська комісія рекомендувала державам Євросоюзу почати переговори про вступ до ЄС з Україною, але Київ повинен втілити в життя ще частину реформ.
Нагадаємо, 23 червня лідери 27 країн ЄС на саміті Європейської ради підтримали надання статусу кандидата в члени ЄС Україні й Молдові. 1 липня у відеовиступі перед українським парламентом голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн назвала кроки, які Україна має здійснити для успішної євроінтеграції.
Україна подала заявку на вступ до ЄС 28 лютого 2022 року, а Грузія і Молдова зробили такий крок 3 березня 2022 року. Єврокомісія оприлюднила свою офіційну думку щодо заявки всіх трьох країн 17 червня 2022 року.
Слід зауважити, що отримання статусу кандидата – один із обов’язкових етапів для країни, яка прагне стати повноправним членом Європейського Союзу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Єврокомісія у своєму звіті відзначає недостатню прозорість Верховної Ради та послаблення контролю за виконавчою владою appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією