Українська військова розвідка отримуватиме від Японії супутникові дані, зокрема радарні знімки, одержані за допомогою технології SAR.
Про це повідомляє DeepState.
Відповідну угоду підписано з інститутом iQPS (Institute for Q-shu Pioneers of Space при університеті Кюсю), що має п’ять супутників на орбіті. До кінця 2026 року заплановано запуск нових апаратів.
Як зазначає видання, угода передбачає інтеграцію японських технологій у платформи української розвідки, зокрема регулярне постачання SAR-знімків. Це відкриває для України новий рівень доступу до високотехнологічної супутникової розвідки й зміцнює міжнародне співробітництво в оборонній сфері.
Наразі Україна вже отримує SAR-зображення з інших країн: від фінської Iceye, німецьких SAR-Lupe та SARah, а також італійської системи Cosmo-SkyMed (першого й другого покоління). Тепер до цього переліку долучилася і Японія з платформою iQPS.
Попри наявність доступу до французьких оптичних супутників CSO та комерційних продуктів Pléiades Neo від Airbus Group, ці можливості не можуть повною мірою компенсувати втрату регулярної підтримки з боку США. Найбільше бракує даних, які раніше надавалися або безпосередньо урядом США, або через доступ до комерційних знімків компаній Maxar і BlackSky, отриманих за контрактами з Національним агентством геопросторової розвідки.
“Немає жодного європейського оператора, здатного надати оптичні супутникові зображення на рівні США та комерційних пропозицій, чи то з точки зору доступних даних протягом дня, чи можливості доступу до інструментів прямої трансляції” – йдеться у матеріалі.
Зазначимо, що 5 березня стало відомо про те, що США зупинили постачання зброї та розвідувальних даних в Україну, рішення ухвалили в результаті зустрічі в Овальному кабінеті.
Нагадаємо, на початку березня 2025 року Україні відключили доступ до супутникових знімків аерокосмічної компанії Maxar Technologies.
За підсумками зустрічі делегацій України та США у Джидді Офіс президента повідомив, що Сполучені Штати негайно скасовують паузу в обміні розвідданими та відновлюють безпекову допомогу Україні.
Як повідомлялося, згодом американська аерокосмічна компанія Maxar Technologies відновила доступ України до своїх супутникових знімків.
До слова, Російська Федерація, ймовірно, купує супутникові знімки України в американських компаній перед тим, як завдати удару крилатою ракетою.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Японія передаватиме супутникові знімки українській розвідці appeared first on Прямий.
Схожі новини
Українці активно переказують кредитні гроші
Білий дім оголосив про торговельну угоду між США та Китаєм
“Були провокаційні дії”: у Харкові під час конфлікту військовий ТЦК вдарив чоловіка