Найчастіші випадки серед бізнесу на спрощеній системі оподаткування штучно занижують доходи для податкової у готельно-ресторанному бізнесі та торгівлі..
Аналітики з’ясували, що серед бізнесу на такій системі найчастіше не відображають дійсні доходи.
Вони часто-густо звітують про доходи “впритул” до лімітів груп та порогу обов’язкового застосування касових апаратів (РРО). Інший спосіб занизити обіг – поділити його на низку ФОПів. Це допомагає платити менше податків, але б’є по конкуренції та бюджету, зазначають у ЦЕС.
У Центрі пояснили, що зловживання спрощеною системою створює невигідні умови для бізнесу, який працює на загальній системі, стимулює попит на “схемний” ПДВ та спрощує збут нелегального імпорту.
“Втрати економіки країни від цього масштабніші, за втрати бюджету від недобору податків зі спрощенців”, – резюмують аналітики.
Автори дослідження говорять, що для зменшення зловживань потрібно переорієнтувати критерії 1-2 групи “спрощенців” на справжній самозайнятий та малий бізнес.
Також з цією метою потрібно ввести обов’язкові РРО для готівкових операцій та обов’язкове ПДВ для підприємств роздрібної торгівлі 3-ї групи спрощеної системи.
Схожі новини
Щоб поповнити втрати, РФ перекине на війну в Україні 2400 військових з Далекого Сходу – розвідка
Банки України знизили ставки за кредитами для населення
Яка ситуація зі світлом в Україні після нічної атака рф