Сучасний світ стрімко розвивається. Більшість професій стають автоматизованими. Завдяки модернізації деякі спеціальності помирають, але на зміну їм з’являються нові. Які професії мають найбільший попит в Україні.
У Державній службі зайнятості назвали 8 професій, найбільш затребуваних у 2023 році. Маючи одну із цих спеціальностей, ви легко знайдете роботу.
Кого найбільше шукають роботодавці:
тракторист;
токар;
кухар;
продавець;
водій;
швачка;
електрогазозварювальник;
слюсар.
У коментарі 24 каналу експертка Валентина Гаврюшенко розказала, на кого саме зараз орієнтуються працедавці.
«Традиційно залишається попит саме на кваліфікованих працівників з інструментом: швачка, електрогазозварник, токар, фрезерувальник», — каже Гаврюшенко.
Не можна ігнорувати й збільшення попиту на спеціалістів з цифрової сфери:
digital-маркетологи;
3D-дизайнери;
SEO-копірайтери;
IT-спеціалісти.
Сезонні професії
Правило сезонності актуальне для багатьох професій. Однак, значна кількість роботодавців усе-таки обирають мати стабільних спеціалістів, з якими можна побудувати довгострокову співпрацю.
У березні та квітні ринок праці починає розриватися від вакансій. Експерти визначають ці місяці як період активних міграцій працівників між компаніями.
Чому навесні стає більше вакансій: заклади громадського харчування розширюють штат через відкриття літніх майданчиків; сфера літніх розваг починає підготовку до сезону і потребує нових працівників; аграрна промисловість масштабує ресурси для збору врожаю; готелі, особливо у курортних місцях, готуються до напливу туристів; заміна працівників, що пішли у відпустку.
Насправді причин, чому саме весною докорінно змінюється ситуація на ринку праці, набагато більше. На думку Валентини, найкраще шукати роботу саме влітку, адже в цей час сильно знижується конкуренція на посаду. Варто розуміти, що кваліфіковані спеціалісти зможуть знайти роботу у будь-яку пору року.
Схожі новини
В Україні зросли тарифи на воду
В Україні планують залучати до лав ЗСУ молодь віком від 18 до 25 років: що відомо
США розробляють для ЗСУ секретну ракето-бомбу ERAM: у чому унікальність цієї зброї