fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Яка ситуація зі світлом в Україні після нічної атака рф

У ніч на 10 квітня Росія знову атакувала енергетичну інфраструктуру України. Рано-вранці вводилися аварійні відключення в Миколаївській та Херсонській областях, але до 9:00 вони скасовані. Продовжують діяти обмеження у Харківській області, але вже за новими графіками. Про атаку повідомили в “Укренерго”.

“Вночі росіяни знову атакували об’єкти енергетичної інфраструктури. Ушкоджено обладнання однієї з підстанції “Укренерго”, – йдеться у повідомленні.Як уточнили в Міністерстві енергетики, обстрілом також було пошкоджено об’єкт генерації на Одещині. У цьому випадку обійшлося без відключень споживачів.

Загалом, за даними Міненерго, енергосистема України працює стабільно та збалансовано. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – до 400 МВт. Також передбачається незначний експорт.

Миколаївська область: відключали дві чергиЗа даними “Миколаївобленерго” аварійні відключення світла вводили з 6 ранку. Спочатку відключили споживачів першої черги, проте вже о 7 ранку довелося додати і другу чергу.

“Станом на 8 ранку всі відключені раніше споживачі вже з електроенергією. Ми працюємо і робимо все можливе, щоб так було й надалі”, – заявили в обленерго.

При цьому енергетики просять мешканців регіону заощаджувати електроенергію, щоб уникнути повторних відключень. Особливо це стосується тих, кому щойно повернули світло.

Відключення світла у Харкові: графіки оновилиУ Харкові та області оновили графіки погодинних відключень електроенергії. Новий розклад діє з 10 по 14 квітня. Відповідний документ опублікували у обладміністрації.

У ньому вказані назви населених пунктів, вулиць, черги та період, у який світла точно не буде. Передбачається, що світло споживачам відключатимуть на 7 годин на добу.

Втім, це не означає, що іншим часом електрику точно не відключать, пояснили у ” Харківобленерго “. Енергетики зазначили, що електромережа Харківської області працює в екстремальних умовах, дотримуватись графіків планових відключень часто просто неможливо. Харків’яни розповідають у соцмережах, що світло відключають на 11-16 годин щодня.

Причина – продовження обстрілів і пошкодження електричних мереж, що вже мають пошкодження. Все це змушує енергетиків здійснювати відключення в обсягах, що перевищують погодинні графіки.

Вас може зацікавити:

Хто залишиться без пенсії в 60 років: кожен українець може перевірити свій стаж та дізнатися пенсійний вік

Як повідомив під час візиту до Харкова 9 квітня президент України Володимир Зеленський, зараз ведеться робота над покращенням ситуації з енергопостачанням Харкова. “Доповідали про фізичний захист енергооб’єктів, відновлення мереж. Наразі створюються всі необхідні умови, щоб знизити дефіцит електрики. Харків має отримати легші графіки. … Є правильні пропозиції, ми забезпечимо фінансування. Усі деталі чиновники оприлюднять”, – зазначив президент.

Інші регіони: де є проблеми з енергопостачанням

За даними Міненерго, увечері 9 квітня на високовольтній підстанції Полтавської області вимикалося обладнання. В результаті знеструмилися побутові споживачі операторів системи розподілу на Харківщині та Полтавщині, промисловість, залізниця (зафіксовано порушення руху поїздів). Протягом години всі споживачі заживлені.

Поділитися цією публікацією