Бізнес Харківської області має найгірші прогнози щодо тривалості війни з РФ, зазначили в Європейській Бізнес Асоціації. У більшості регіональних компаній у лавах Збройних сил України наразі перебуває до 20% від військовозобов’язаних співробітників, а найбільш напруженою є ситуація у західному регіоні.
Про це свідчать результати чергового опитування регіонального бізнесу, яке проводила Європейська Бізнес Асоціація. Як зазначає пресслужба ЄБА, опитування проводили у чотирьох містах, де зосереджені регіональні офіси Асоціації – Львові, Одесі, Харкові та Дніпрі.
“У порівнянні з 2022 роком оцінки ведення бізнесу в усіх регіонах дещо покращились, однак продовжують залишатися у негативному вимірі за 5-ти бальною шкалою (де 3 – нейтральна оцінка). Так, ситуацію у Львові бізнес оцінив у 2,64 бала, Одесі – 2,47 бала та Дніпрі – 2,25 бала. У цих регіонах ситуація, на думку бізнесу, є дещо кращою, аніж у Харкові – 1,62 бала”, – йдеться у повідомленні.
У Львові, який представляє західний регіон, підприємці головними проблемами виділили мобілізацію працівників, пов’язані з цим процесом труднощі бронювання співробітників, а також виїзд за кордон у короткотермінові відрядження. Також негативно впливають на роботу такі фактори, як зниження купівельної спроможності населення та непередбачувані дії держави, що можуть погіршити стан бізнесу.
“Ситуація з мобілізацією працівників у західному регіоні є найбільш напруженою. Тільки у 4% компаній немає мобілізованих співробітників. У 84% мобілізовано до 20% від військовозобов’язаних працівників компанії, у 8% – 20-30% працівників, у 4% – 30-40%”, – зазначили в Асоціації.
У Одесі серед головних проблем регіону підприємці відзначили відтік робочої сили за кордон, труднощі з логістикою, корупцію, а також непередбачувані дії держави, що можуть погіршити стан бізнесу.
“У 76% компаній в лавах збройних сил служать до 20% від військовозобов’язаних працівників компаній, водночас у 18% немає мобілізованих працівників. У закінчення війни до кінця року вірять 12% опитаних нами підприємців, 53% вважають, що війна закінчиться у 2024 році, і 24% – протягом наступних трьох років”, – йдеться у повідомленні.
У Дніпрі головними проблемами регіону опитані компанії назвали труднощі з виїздом у закордонні відрядження та з бронюванням співробітників, зниження купівельної спроможності населення та корупцію.
“У третини компаній дніпровського регіону, а саме у 31%, немає мобілізованих співробітників, водночас у 56% мобілізовані до 20% від військовозобов’язаних працівників”, – зазначили в ЄБА.
Найгірше умови ведення бізнесу другий рік поспіль оцінили підприємці Харківської області. Серед опитаних компаній лише 6% працюють у повному обсязі, інші 63% працюють з обмеженнями, а 31% наразі взагалі не працюють.
“Головними проблемами бізнес називає зниження купівельної спроможності населення, відтік персоналу за кордон та мобілізацію працівників. У 56% підприємців регіону мобілізовано до 20% від військовозобов’язаних працівників, а у 19% немає мобілізованих співробітників”, – йдеться у повідомленні.
Водночас бізнес Харківської області має найгірші прогнози щодо тривалості війни: 19% вважають, що можна очікувати її завершення до кінця 2023 року, 44% очікують завершення протягом одного-трьох років, а 31% вважає, що війна надовго.
Мобілізація 2023 – новини, які варто знати
З 24 лютого минулого року в Україні було запроваджено дію воєнного стану, а згодом оголошена загальна мобілізація. Терміни дії воєнного стану і загальної мобілізації продовжувалися декілька разів за рішенням Верховної Ради та за поданням президента України.Сьогодні, 27 липня, Верховна Рада ухвалила два закони, які продовжують у країні режим воєнного стану та загальну мобілізацію на 90 днів. Термін дії воєнного стану в країні продовжено до 15 листопада включно чи офіційно до 05:30 16 листопада.
Схожі новини
В Угорщині висловилися щодо надання зброї Україні
Кількість загиблих від удару балістикою по Миколаєву зросла до п’яти: у лікарні помер чоловік
“Світ сподівається на ваше лідерство”: прем’єр Японії під час виступу в Конгресі закликав США рішучіше підтримувати Україну