fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Як продаж зерна вплине на курс гривні

Цього тижня має стартувати експорт зерна морським коридором з України. 22 липня у Стамбулі представники України, Туреччини, ООН та Росії підписали низку угод для зняття блокади українських портів. Запуск цього процесу дозволить Україні отримати валютний виторг.

Економічний експерт Данило Монін розповів, яким буде курс долара у разі повноцінної роботи зернового експорту та якщо його запустити не вдасться.За його словами, морський експорт зерна може стабілізувати курс валют, хоча й не варто очікувати від нього надто багато.

«Крім зерна є ще багато факторів, що впливають на курс — перекази з-за кордону або, особливо, фінансова допомога, ситуація з якою поки що незрозуміла. І в цьому сенсі експорт зерна не є найголовнішим», — вважає експерт.

За прогнозом Данила Моніна, у разі повноцінного запуску зернового експорту морем, у серпні курс долара не зросте більше ніж 38-39 гривень, якщо ж експорту не буде, або він працюватиме з перебоями через обстріли росії, за долар будуть віддавати не менше ніж 40 гривень, а може й більше.

Поділитися цією публікацією