fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Як правильно повідомляти про випадки корупції: пояснення НАБУ

Національне антикорупційне бюро України пояснило, як правильно повідомляти про корупцію.
“Протидією корупційним правопорушенням займається багато державних та правоохоронних органів. Які саме злочини та вчинені якими саме посадовими особами розслідує НАБУ, можна дізнатися на сайті бюро”, – йдеться в повідомленні НАБУ.
У НАБУ наголосили, що за заздалегідь неправдиве повідомлення про вчинення злочину передбачається кримінальна відповідальність.
Крім того, для подачі звернення або повідомлення в бюро люди мають впевнитися, що виявлена дія підпадає під визначення корупційного правопорушення.
“Корупційне правопорушення — діяння, що містить ознаки використання посадовцем наданих йому повноважень та пов’язаних із цим можливостей для задоволення особистих інтересів чи інтересів третіх осіб з метою одержання матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг”, – пояснили у НАБУ.
Для подачі звернення/повідомлення спочатку необхідно сформулювати та описати ситуацію, що склалася, викласти звернення або повідомлення, опираючись виключно на факти, а не на власні здогадки чи припущення. У НАБУ також рекомендували не описувати факти з використанням порівнянь чи того, що не стосується справи. Такі свідчення уповільнюють обробку звернення/повідомлення.

Рада змінила закон про НАБУ: хто тепер призначатиме директора?

“Якщо ваш випадок не належить до підслідності бюро, то не варто умисно “підганяти” факти під підслідні бюро статті. Можливо, вам варто звернутись до іншого органу і ви збережете дорогоцінний час”, – зауважили у НАБУ.
Як відомо, раніше Верховна Рада Україна направила до Конституційного суду законопроєкт №5133 про нову процедуру призначення/звільнення глав Національного антикорупційного бюро і Державного бюро розслідувань.
Також читайте: рішення Конституційного Суду України про неконституційність призначення директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника не означає, що його звільнено.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Як правильно повідомляти про випадки корупції: пояснення НАБУ appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією