fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Ядерний тероризм: росіяни перетворили Запорізьку АЕС на військову базу і тримають людей у заручниках

Російсько-окупаційні війська фактично перетворюють захоплену Запорізьку АЕС у військову базу поблизу фронту і використовують її як щит, тримаючи співробітників атомної станції і місцевих мешканців в заручниках.
Про це пише видання The Wall Street Journal з посиланням на європейських та українських чиновників.
У матеріалі зазначається, що позиції ЗСУ знаходяться в 3-4 км від АЕС на протилежному березі Дніпра, але, враховуючи небезпеку артилерійських боїв навколо діючих ядерних реакторів, українські військові безсилі будь-що зробити.

Подарунок чи зашморг для путінської економіки: в ЄС надали газу та ядерній енергетиці “зеленого” статусу

За даними WSJ, у червні росіяни розгорнули на території об’єкта “Смерчі”, “Гради”, танки і бронетранспортери. В той самий час земля навколо станції порізана траншеями, а старші фахівці російської державної корпорації “Росатом” облаштували свою базу в бункері, який охороняється і знаходиться під будівлями АЕС.
“Схоже, що це одна з тактик росіян – взяти об’єкт критично важливої інфраструктури і використовувати його як щит”. Ми не збираємося штурмувати станцію. Єдиний спосіб – оточити її, захопити прилеглі райони і вимагати від окупантів піти”, – вважає колишній міністр оборони України Андрій Загороднюк.
Крім того, журналісти WSJ поспілкувалися зі співробітниками Запорізької АЕС та їх сім’ями. Вони побоюються, що зростаюча мілітаризація станції може призвести до нової аварії – всього у 300 милях від Чорнобиля.

“Не можна судити росіян за воєнні злочини, бо у нас найбільший ядерний потенціал” – заява Кремля

Як повідомляв “Прямий”, російські військові готують провокації на Запорізькій атомній електростанції. Вони збираються звинуватити українських атомників у зберіганні зброї на території АЕС.
Крім того, в Енергодарі окупанти планують розпочати новий навчальний рік за російською програмою, для цього вони хочуть завезти вчителів з окупованого Криму та Росії.
Як повідомлялося раніше, окупаційні війська РФ перетворили захоплену ними Запорізьку атомну електростанцію на військову базу.
Раніше стало відомо, що в тимчасово окупованому Енергодарі російські військові викрали 11 працівників Запорізької АЕС.
До слова, у травні в Енергодарі підірвали двері в під’їзд самопроголошеного “голови народної адміністрації” Андрія Шевчика. Сам колаборант дістав поранення.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Ядерний тероризм: росіяни перетворили Запорізьку АЕС на військову базу і тримають людей у заручниках appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією