Народний депутат з фракції “Європейська Солідарність”, секретар парламентської ТСК з питань фортифікацій та закупівлі БПЛА Михайло Бондар після першого засідання розповів журналістам, що вдалося зʼясувати комісії.
“Ми заслухали урядовців – міністрів і заступників міністрів. Це були представники міноборони, мінстратегпрому, міністерства внутрішніх справ, департаментів і підрозділів. Щоб хоча б зрозуміти, скільки коштів було виділено на побудову фортифікацій, і скільки коштів було на закупівлю БПЛА”, – говорить Бондар.
Як повідомив народний депутат, розпорядником левової частки коштів, виділених на закупівлю дронів, є ДССЗЗІ (Держспецзвʼязок), а не профільне міністерство. “Чому так є? Чому вирішили, що цим має займатися Держспецзв’язок, а не департамент міністерства оборони? На жаль, ми почули трохи плаваючі відповіді, що Держспецзв’язок може закуповувати ті товари, які не класифікуються, тому що йде класифікація, проходження різних сертифікацій. Як аргументує Держспецз’язок, їм дозволяється закуповувати без класифікації. Тобто вибирати фактично на свій розсуд цей виріб і в кого його купувати”, – говорить Михайло Бондар.
“Коли ми запитали, хто є замовником – це напряму ГУР, СБУ, бригади. Фактично вони і вказують, у якого виробника Держспецзв’язок має закуповувати. Тому ми з цим ще будемо розбиратися. Суми, які Держспецзв’язок зараз має, які мають поступити до кінця року – це 42 мільярди з 2024 року. Це 16 мільярдів перехідних від 40 мільярдів з 2023 року. І 5 мільярдів – це зі спецфонду. Тобто загалом – це 63 мільярди”, – повідомив секретар ТСК.
Стосовно будівництва фортифікацій, Михайло Бондар зазначив, що наразі визначені 25 розпорядників бюджетних коштів – це обласні військові адміністрації, а також Міноборони та Агенція з відновлення.
“Ми запросили в них подетальні графіки отримання коштів: яка область, скільки і на що отримала, і які завдання були поставлені перед кожною областю. Тому що ми мусимо розуміти, яка область за яку ділянку відповідала”, – говорить депутат.
“Зараз вже відкрито біля 30 кримінальних проваджень по розтраті коштів при побудові фортифікаційних споруд. Члени комісії від “Слуг народу”, почувши такі цифри, зразу спробували захищати розпорядників коштів. А левова частка – це військово-цивільні адміністрації – це є вертикаль президента”, – говорить Бондар. Він зазначив, що на наступне засідання комісія має отримати детальну інформацію по кожному провадженню. Загальна сума коштів, які фігурують в провадженнях – 20 млрд грн.
“Це колосальні суми, які можуть розкрадатися, якщо буде доведено цими кримінальними провадженнями. В час війни такі люди мають бути притягнуті до відповідальності з конфіскацією, з позбавленням волі, і з тим, щоб вони не мали можливості роками, а то й пожиттєво займати такі високі посади”, – наголошує Михайло Бондар.
Наступне засідання ТСК планується через тиждень, повідомив Бондар.
Як повідомляв 29 травня “Прямий”, волонтер Юрій Бірюков показав, як будувалися фортифікаційні споруди у 2015 році. За його словами, у 2015 році він щотижня отримував фотозвіти з будівництва фортифікаційних споруд та їздив контролювати у складі зведеної групи.
До слова, політичний оглядач Юрій Вишневський розповів, що влада готує кілька сценаріїв для того, щоб пояснити суспільству, чому росіяни змогли розпочати повторний наступ на півночі Харківщини, хоча нездоланною перепоною для них мали стати мінні поля та бетонні загородження.
Як повідомлялося, Харківська обласна військова адміністрація укладала договори на будівництво фортифікаційних споруд з фірмами, які мають ознаки фіктивності, що імовірно, спричинило розкрадання сотень мільйонів гривень із бюджету.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила постанову про створення Тимчасової спеціальної комісії з питань використання коштів державного бюджету України, спрямованих на облаштування фортифікаційних споруд та інженерних загороджень на лінії зіткнення, а також на виготовлення та закупівлю безпілотних літальних апаратів для військових частин та підрозділів Збройних сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань. Це рішення підтримали 277 народних депутатів. Як нагадав під час виступу лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко, ця ініціатива пів року блокувалася керівництвом парламенту.
Як відомо, фракція “Євросолідарності” блокувала трибуну Верховної Ради з вимогою, зокрема, винести на голосування законопроєкт створення ТСК з питань фортифікацій та забезпечення ЗСУ дронами.
27 травня співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко повідомила, що ТСК з питань фортифікацій та дронів провела установче засідання й обрала секретарем Михайла Бондаря з “ЄС”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Вже є близько 30 кримінальних проваджень на 20 млрд грн: Михайло Бондар про засідання ТСК з питань фортифікацій appeared first on Прямий.
Схожі новини
Порошенко: ЗСУ – наш головний аргумент в переговорах, і ми маємо їм допомагати попри все
“Шахтар” — володар Кубка України: у драматичному фіналі “гірники” здолали “Динамо” у серії пенальті
Росіяни зібрали сили для великого наступу: де і коли очікувати удару