fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Взаємні звинувачення і без рішень”: в ООН зробили заяву щодо падіння російського літака Іл-76

В Організації Об’єднаних Націй не можуть встановити, чи були на борту збитого в Білгородській області російського літака Іл-76 українські військовополонені, тому наразі продовжують встановлюватись всі деталі інциденту.
Про це повідомляє пресслужба ООН.
За словами заступника генерального секретаря ООН Розмарі Дікарло РФ стверджує, що в літаку було 65 військовополонених, шість російських членів екіпажу та троє російських військових. Водночас за даними Києва, Іл-76 міг перевозити ракети для окупаційної армії.
Посадовиця наголосила, що Україна закликала до міжнародного розслідування інциденту.
“ООН не в змозі перевірити ці повідомлення або обставини катастрофи. Очевидно те, що інцидент стався в контексті вторгнення Росії в Україну і війни, що триває”, – сказала заступник генсека ООН.
Зазначається, що останніми тижнями масштаби та інтенсивність атак на Україну зросли.
“Це свідчить про небезпечну траєкторію війни. Я стурбована ракетними ударами та обстрілами по цивільних районах, що призводять до загибелі та поранення мирних жителів, а також до руйнування критично важливої ​​інфраструктури”, – додала вона.

До слова, аредставник ГУР Андрій Юсов заявив, що в інциденті з літаком Іл-76 росіяни могли використовувати українських військовополонених як живий щит для транспортування ракет для комплексів С-300, крім того, на ньому мали перебувати високопосадовці з Кремля, які в останню мить не сіли на борт. Зокрема до моргу доставили лише тіла членів екіпажу, що може свідчити про “дружній вогонь”.
Нагадаємо, 24 січня у Бєлгородській області впав військовий літак Іл-76. Як стверджує російський ресурс 112, посилаючись на неназване джерело усі 63 особи, які перебували на борту, загинули.
Російські пропагандисти з агенції РИА “Новости” з посиланням на міноборони РФ заявили, що на борту літака нібито перебували українські полонені, яких вивозили для обміну.
Український Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими заявив, що разом із профільними структурами збирає та аналізує всю необхідну інформацію, закликавши чекати на офіційні коментарі.

Поділитися цією публікацією