НАБУ та САП завершили розслідування за підозрою вищого керівництва “ПриватБанку” у розкраданні понад 8,4 млрд грн. та визнали достатність доказів у трьох епізодах.
Про це повідомили у пресслужбах Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Зазначається, що серед підозрюваних: ексголова правління банку, колишній перший заступник голови правління, ексзаступник голови правління, колишня керівниця департаменту фінменеджменту, колишня керівниця департаменту підтримки міжбанківських операцій і керівник департаменту операційного спрямування “ПриватБанку”.
Прокурори САП визнали, що для доведення вини підозрюваних детективи наразі зібрали достатньо доказів за трьома епізодами. Всі три пов’язані з виведенням коштів із банку напередодні його націоналізації наприкінці 2016 року на підконтрольні або пов’язані з бенефіціарами банку компанії.
Справа “Укрнафти”: НАБУ провело обшук у помешканні Коломойського у Буковелі – ЗМІ
У відомствах нагадали, що в лютому 2021 року НАБУ і САП повідомили експосадовцям про підозру у розтраті понад 136 млн грн через схему страхових виплат. За місяць потому підозри оновили новим епізодом, додавши розтрату майже 315 млн дол. США (близько 8,2 млрд грн) через акредитивну схему. А у вересні 2022 року добірка інкримінованих колишнім менеджерам “ПриватБанку” злочинів поповнилася ще однією розтратою у 85,2 млн грн.
Водночас викриті факти корупційної діяльності у “ПриватБанку” не є вичерпними: в низці епізодів НАБУ та САП продовжують розслідування. Насамперед, схем виведення понад 130 млрд грн із банку, що стало однією з підстав його націоналізації.
Окремо наголошується, що загальний обсяг матеріалів по всіх епізодах наразі перевищує 2500 томів і є одним із наймасштабніших розслідувань в історії антикорупційних органів.
Натомість 19 вересня “ПриватБанк” здобув перемогу в Лондонському арбітражному суді, що дало змогу йому заощадити понад 1 млрд дол.
Як відомо, Верховний Суд подарував київський готель “Мир” Ігорю Коломойському. Під час війни служителі Феміди дозволили забрати майно державного “ПриватБанку” на користь колишніх власників. 16 серпня відбулося відповідне судове засідання щодо столичного готелю “Мир”.
Уряд призначив людину Коломойського куратором найбільших державних підприємств
Нагадаємо, Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду підтвердив законність розпорядження НБУ про перевірку ПриватБанку, внаслідок якої виявили порушення та було ухвалено рішення про націоналізацію фінустанови.
Зазначимо, 5 липня 2022 року Господарський суд Дніпропетровської області затвердив ліквідаційний баланс і ліквідував юрособу ТОВ з іноземними інвестиціями “Новофарм”. Таким чином суд ліквідував компанію Коломойського і списав 4,3 млрд грн боргу перед ПриватБанком.
Водночас як повідомляв “Прямий”, суди повертаються до розгляду низки справ, повʼязаних з націоналізацією Приватбанку. До них належить справа, заморожена до надання Конституційним судом висновку щодо “антиколомойського закону”.
До слова, у розслідуванні Pittsburgh Post-Gazette йшлося про те, як Коломойський через “ПриватБанк” і Deutsche Bank відмивав незаконно отримані доходи, купуючи сталеливарні заводи та нерухомість у США.
У другій частині розслідування повідомляли про те, як український олігарх Ігор Коломойський завдяки грошам вкладників “ПриватБанку” став найбільшим власником нерухомості в Клівленді штату Огайо.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Виведення коштів з “ПриватБанку”: САП визнала достатність доказів за трьома епізодами appeared first on Прямий.
Схожі новини
НБУ підняв ціну долара на завтра: що з іншими валютами
Чи зачеплять Україну нові мита проти Канади та ЄС
НБУ змінив правила свого онлайн-магазину монет