Після невдалого випробування ракети “Сармат”, яка здатна нести ядерні боєголовки, Захід зрозумів, що погрози кремлівського диктатора Володимира Путіна є лише елементом політичного фетишу та блефу. Однак, попри це, РФ не припинить спроб тиснути на США.
Таку думку в етері “Прямого” висловив співголова громадської ініціативи “Права справа” Дмитро Снєгирьов.
“Після того, як “Сармат” вибухнув безпосередньо у шахті на полігоні “Плесецк”, Захід зрозумів, що ядерний потенціал Російської Федерації і ядерні лякалки Путіна – це не більш ніж елемент політичного фетишу. Зауважте, випробування “Сармату” відбувається якраз на момент візиту українського президента до США. Тобто з боку РФ це була спроба військово-політичного тиску на Сполучені Штати щодо можливої подальшої військово-технічної співпраці з нашою країною. Але вийшло, як завжди у росіян – хотіли як краще, вийшло як завжди. Весь світ переконався, що ядерні погрози Російської Федерації – це елемент політичного блефу”, – зазначив Снєгирьов.
При цьому він нагадав, що у 2023 році Путін дав розпорядження щодо бойового чергування міжконтинентальних балістичних ракет “Сармат”, однак вони не пройшли успішного випробування.
“Шість негативних наслідків, тобто шість фактично зірваних пусків. Єдиний більш-менш вдалий запуск – ракета пролетіла 33 кілометри, а потім спрацював механізм самознищення. Це показовий характер реального ядерного потенціалу Російської Федерації. Останні ядерні випробування проводилися на території Російської Федерації в 1990 році”, – наголосив громадський діяч.
“Зробили отвір в землі”: що означає вибух ядерного “Сармату” в РФ
Окрім того, він зауважив, що досить показовою є остання заява заступника міністра закордонних справ РФ про те, що Росія може випробувати ядерну зброю, “але якщо Сполучені Штати не будуть випробувати, то і ми не будемо”. Тобто це з одного боку намагання налякати ядерним потенціалом, але з іншого боку, вони прекрасно розуміють, що про його стан не знають навіть самі російські можновладці, – резюмував Снєгирьов.
Нагадаємо, нещодавно американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що російські військові провели невдале випробування міжконтинентальної балістичної ракети РС-28 “Сармат”, здатної нести ядерні боєголовки. Це підтверджують супутникові знімки пошкоджень на космодромі Плесецьк в Архангельській області, зроблені 21 вересня.
При цьому аналітики зазначають, що невдале випробування ракети не означає, що російська “ядерна тріада” стала менш ефективною, але вказує на те, що Москва зазнає труднощів із розробкою нових ракетних можливостей під тиском міжнародних санкцій і в умовах війни з Україною.
Цей провал є вже четвертим невдалим пуском з п’яти спроб, що ставить під сумнів ефективність ракети “Сармат”. Єдиний успішний запуск відбувся 20 квітня 2022 року. Причиною невдачі може бути детонація двигуна на рідкому паливі, або ж збій під час запуску, що призвело до падіння ракети
Так, зокрема, 22 лютого 2023 року повідомлялося, що Росія провела невдалий запуск міжконтинентальної балістичної ракети “Сармат”. Випробування відбулись у день візиту Джо Байдена до України. Відомо, що РФ заздалегідь повідомила США про запуск ракет через деконфліктні лінії.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Вибуховий “Сармат”: Захід зрозумів сенс ядерних лякалок Путіна appeared first on Прямий.
Схожі новини
В “Дії” розширили функціонал для моряків
Який зараз розмір середньої зарплати в Україні
Яким буде курс долара в Україні до кінця поточного тижня