Як свідчать соцопитування, новим канцлером Німеччини за результатами виборів до Бундестагу стане Фрідріх Мерц, а представником соціал-демократів у новому уряді буде чинний міністр оборони Борис Пісторіус, що вкрай позитивно вплине на відносини з Україною.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Андреас Умланд, німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру дослідження Східної Європи.
“Зараз опитування більш-менш стабільні, і можна вже казати, що, скоріш за все, буде новий канцлер. Це буде Фрідріх Мерц, керівник Християнсько-демократичного союзу. Ця партія зараз отримує 30% на виборах. Другою партією буде не соціал-демократична, а праворадикальна “Альтернатива для Німеччини”, яка теж проросійська і в чомусь антиукраїнська. Але, на відміну від інших політичних ситуацій в інших західноєвропейських країнах, ця праворадикальна партія поки що залишається ізольованою і стигматизованою в Німеччині. Тому можна сподіватися на те, що вона залишиться в опозиції і не братиме участі в уряді”, – пояснює Умланд перспективи обрання нового канцлера Німеччини.
Летаргійний сон безвідповідальності: Європа подає перші ознаки пробудження
При цьому, за його словами, найбільш ймовірний сценарій – це коаліція християнських демократів з соціал-демократами, які сьогодні очолюють офіс канцлера.
“Скоріше за все, Шольц відійде від політики, і, як я сподіваюся, представником, сьогоднішній міністр оборони. Тоді це буде проукраїнська, навіть більш проукраїнська, ніж сьогодні, коаліція. Альтернативний варіант – це те, що буде зелена партія, або як третя партія, або як друга партія в новому уряді. Зелена партія ще більш проукраїнська “, – зазначив Умланд.
Політолог прогнозує, що після виборів новий уряд Німеччини продовжить сьогоднішню зовнішню політику, ба більше, можлива навіть якась нова динаміка стосовно допомоги Україні і санкцій проти Росії.
“Тобто, поки що не так погано все виглядає, і для мене трохи питання, чи можна довіряти цим опитуванням, тому що в Америці сталося так, що соціологічні опитування не передбачили те, що потім сталося. Вони говорили про те, що буде дуже близький результат у Камали Гарріс і Дональда Трампа, а потім виявилося, що Трамп отримав перемогу”, – додав аналітик Стокгольмського центру дослідження Східної Європи.
Мир для України не повинен бути нав’язаним – Шольц зреагував на розмову між Трампом та Путіним
Нагадаємо, дострокові вибори у Німеччині відбудуться 23 лютого. У них братимуть участь 29 партій. Водночас нещодавно десятки тисяч жителів Німеччини вийшли на акції протесту на тлі планів ХДС/ХСС радикально посилити міграційне законодавство, яке отримало у Бундестазі підтримку правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини”.
На багатьох акціях об’єктом критики став кандидат у канцлери, лідер ХДС Фрідріх Мерц. Водночас як інформує Deutsche Welle, Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) канцлера Олафа Шольца набрала три відсоткові пункти після відмови підтримати цей суперечливий законопроєкт про міграцію.
Тим часом європейські лідери обговорюють можливість розміщення військ в Україні в межах потенційної угоди про припинення вогню. Ця ідея набирає обертів, оскільки США ведуть активні переговори з Росією щодо припинення війни без участі європейських країн.
При цьому канцлер Німеччини Олаф Шольц звернувся до парламенту із закликом запровадити надзвичайний стан у країні. Він обґрунтував це потребою в оперативному реагуванні на останні події та заяви США щодо України, що дасть державі змогу залучити додаткові фінансові ресурси для забезпечення національної безпеки.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Вибори у Німеччині та новий канцлер: якими будуть наслідки для України appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Києві зранку погіршився стану повітря
Повітряні сили вночі збили 82 ворожі дрони
За добу на фронті відбулось 90 боїв