fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Вступна кампанія-2022: як проходитиме мультипредметний тест і що слід обов’язково знати абітурієнтам

18 липня в Україні розпочнеться мультипредметний тест для абітурієнтів, який замінить зовнішнє незалежне оцінювання. У разі оголошення повітряної тривоги тестування перериватимуть.
Про всі нюанси цьогорічної сесії у воєнний час розповів заступник міністра освіти Андрій Вітренко в ефірі телемарафону.
Як проходитиме мультипредметний тест.
Вітренко пояснив, що національний мультипредметний тест буде проходити в онлайн-форматі. Тобто, якщо раніше абітурієнти відповідали в зошитах, які віддавали на перевірку, то зараз все відбуватиметься онлайн, – зазначив він.

У МОН розповіли про особливості нового навчального року у закладах профосвіти

Крім того, за словами посадовця, станом на 17 липня , вже 206 тисяч абітурієнтів зареєстровано для проходження цього тесту.
“Він буде проходити лише в захищених приміщеннях, в яких у разі повітряної тривоги буде можливість перервати тестування, щоб абітурієнти перейшли до укриття, а потім після закінчення повітряної тривоги відновити складання тесту”, – розповів Вітренко.
Заступник міністра також нагадав, що буде проходити у три сесії, а отже – всі бажаючі зможуть пройти тестування:
основна сесія – з 18 липня по 10 серпня;
додаткова – 16-20 серпня;
спеціальна – 12-16 вересня.

Здобути європейську освіту: стипендії та безоплатне навчання для українців від закордонних університетів

Як скласти тест за кордоном
За словами Вітренка, вже більше 23 країн Європи проявили ініціативу щодо проведення у них національного мультипредметного тестування, а саме 26 міст прийматимуть першу сесію.
“На додаткову сесію будуть додані ще країни та міста, зокрема, Туреччина та Швейцарія”, – анонсував він. При цьому, для участі в тесті за кордоном вже зареєструвалися 24 997 абітурієнтів.
Чи можна списати
Як зауважив Вітренко, списати або передати питання абітурієнти під час складання мультипредметного тесту не зможуть, оскільки питання між собою будуть унікальними.
“Швидше за все, для абітурієнта буде це одна, скажімо так, “специфічна спроба”, – пояснив заступник міністра освіти.

В Україні цього року прийматимуть мотиваційні листи для вступу в університет: як його подати

Нагадаємо, на тлі повномасштабного вторгнення Російської Федерації довелося змінити формат зовнішнього незалежного оцінювання національного мультипредметного тесту, який цього річ його можна буде скласти як в Україні, так і за кордоном, але фізична присутність обов’язкова.
Крім того, як повідомляв “Прямий”, через війну Росії проти України змінився алгоритм вступної кампанії. Школярі в комп’ютерному форматі писатимуть національне мультипредметне тестування (НМТ), що складатиметься з блоків з української мови, математики та історії України.
Водночас випускники шкіл, які вимушено виїхали за кордон, зможуть отримати документ про базову середню та повну загальну середню освіту в українських дипустановах у країні перебування.
Тим часом в уряді закликали освітян на тимчасово захоплених Росією територіях не співпрацювати з ворогом. Батьків же просять не відправляти дітей вчитися в окупантські навчальні заклади, а виїжджати на підконтрольну Україні територію.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Вступна кампанія-2022: як проходитиме мультипредметний тест і що слід обов’язково знати абітурієнтам appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією