fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Вступ України в ЄС: чому Зеленському буде важко пройти навіть базовий рівень переговорів

Джерело: Facebook-сторінка автора
Початок переговорів про вступ до ЄС – це не подарунок для влади і не приз глядацьких симпатій.
Це – визнання героїчної боротьби української Армії за підтримки Народу. Але це також – певне, остання сходинка, на яку пускають авансом. Далі – дуже складна і заплутана дорога.

Голова Єврокомісії назвала кроки, які Україна має здійснити для успішної євроінтеграції

Україні треба буде провести переговори по 36 розділах – від верховенства права до науки, і від сільського господарства до рибальства.
Всі ці переговори розпочинаються у різний час, на різних умовах, і переплетені між собою.
Ба більше, віднині кожен крок буде оцінюватись максимально прискіпливо.
Перший, базовий рівень, “без-якого-ніяк” – ціннісний. Демократія, верховенство права, боротьба з корупцією. Тут практично все залежить від України. Більше того – всі три основні інституції ЄС, Єврорада, Єврокомісія, Європарламент – чітко і на письмі виклали, чого чекають від України.
Президентському офісу це читання не сподобається. Бо там – плюралізм і права опозиції. Повернення до цифрового ефіру незалежних каналів. Припинення перепон для відряджень парламентарів, місцевих депутатів, експертів.
Усе це доведеться виконати – інакше питання поступу “зависне”. На наступні рівні допускаються лише ті, хто виконав умови ціннісного.

Наша єдність дозволила Україні отримати статус кандидата у ЄС: Порошенко позитивно оцінив євроінтеграційну політику чинної влади

Далі – більше. Переговори по “галузевих” книгах – економічні – дуже залежать від якості переговорників. Поляки та інші наші сусіди використовували всі можливості політиків і громадянського суспільства. Більше того, окремо готували тисячі фахівців, щоб провести такі переговори успішно.
Це – виклик спроможності України як держави, і тест на адекватність української влади.
Зрештою, рішення про вступ України до ЄС прийматимуть країни – нинішні члени Союзу. Відповідно до своїх внутрішніх політичних процесів і порядків денних.
Тут – вищий пілотаж у переконанні еліт тих країн. У 2014-2017 роках Україна проходила подібний процес – ратифікації всіма членами ЄС Угоди про асоціацію. Це вимагало найвищої майстерності. Результат Порошенком і його командою був досягнутий.
Зеленському і його команді нині випадає вибір. Найпевніше, вони зроблять як завжди. Намагатимуться усе робити самі, імітуватимуть, закочуватимуть істерики, звинувачуватимуть в усьому партнерів. Але це вже так не працює. Кожна подібна витівка відсуватиме європейську перспективу.
А вона оплачена кровʼю. Спроби це проігнорувати коштуватимуть надто дорого.

Початок переговорів про вступ до Євросоюзу: святкувати ще рано

Запущено відлік європейського годинника. І, щоб виконати наказ мільйонів українців, владі доведеться змінюватись. Так що відкривайте Acquis communautaire, Правила Спільноти, і починайте виконувати.
Від цього залежить доля країни – але й ваша також.

Нагадаємо, 25 червня Європейський Союз офіційно розпочав переговори з Україною та Молдовою щодо вступу. Раніше повідомлялося, що Європейська комісія планує запропонувати Україні розпочати переговори щодо вступу до Європейського Союзу вже у червні 2024 року, щоб дати позитивний сигнал її прагненням до ЄС, перш ніж Угорщина перейме головування в Раді ЄС.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

Що думаєте з цього приводу?

The post Вступ України в ЄС: чому Зеленському буде важко пройти навіть базовий рівень переговорів appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією