В установах Державної кримінально-виконавчої служби України для тримання російських військовополонених утворено 51 дільницю і табір, де забезпечені належні побутові умови, організовано медичне забезпечення.
Це воєнний злочин: в ООН відреагували на “вирок” іноземцям у “ДНР”
Про це розповів міністр юстиції Денис Малюська, повідомляє пресцентр Мін’юсту.
За словами голови Мін’юсту, крім спеціального табору, обладнано також близько 50 дільниць для утримання військовополонених у різних регіонах країни.
“Табір для військовополонених охороняється. Для утримуваних тут осіб створені належні побутові умови, організовано медичне забезпечення. Важливо, що військовополонені працюють. Вони не проводять своє буття, просто дивлячись у стелю. Вони займаються деревообробкою та приносять користь для українського суспільства”, – резюмував міністр.
Водночас, за його словами, якщо доставити військовополонених до табору неможливо, з метою збереження їхнього життя та здоров’я вони можуть тимчасово перебувати у дільницях, утворених в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.
Безправні, як раби: звільнена з полону “Тайра” розповіла про жахи російського полону
Крім того, сюди доправляють тих військовополонених, щодо яких є інформація про їх обмін найближчим часом.
Міністр зауважив, що цих військовополонених тримають в окремих приміщеннях у виправних колоніях мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання, середнього та максимального рівня безпеки, а також у СІЗО, ізольовано від інших засуджених та осіб, узятих під варту.
Умови тримання як у таборі, так і у дільницях для тримання військовополонених, правила поводження з цими особами відповідають їхньому статусу та базуються на вимогах норм міжнародного гуманітарного права. Адже ми, зокрема і у питанні поводження з військовополоненими, не можемо поводитися як варвари.
Денис Малюська Міністр юстиції
За його словами, Київ розраховує ці кадри побачать в РФ і будуть утримувати наших громадян в аналогічних умовах.
У Мін’юсті зазначили, що фінансування заходів щодо тримання військовополонених у таборах та дільницях для тримання військовополонених у 2022 році здійснюється завдяки коштам резервного фонду Державного бюджету. Витрати на утримання одного військовополоненого становлять приблизно три тисячі гривень на місяць.
Раніше Асоціація родин захисників “Азовсталі” закликала міжнародних журналістів відвідати колонію в окупованій та показати умови утримання українських захисників.
До слова, в Офісі президента запевняють, що полонені захисники “Азовсталі” живі, але точно невідомо, у яких умовах вони перебувають.
Разом з тим відомо, що Росія готує фейковий суд над бійцями з полку “Азов”. У ролі свідків і жертв можуть виступати українці, яких насильно вивезли до РФ.
Крім того, голова” Міністерства юстиції так званої “ДНР” Юрій Сироватко заявив, що низці українських військовополонених, зокрема деяким оборонцям “Азовсталі”, у так званій “Донецькій народній республіці” загрожує найвища міра покарання – смертна кара.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Всі окупанти працюють на користь України: Мін’юст показав, як виглядає табір для військовополонених appeared first on Прямий.
Схожі новини
Нігерія приєдналася до проросійського блоку: що відомо
Росіяни атакували Томину Балку на Херсонщині
Регулярно донатив на потреби російської армії: Служба безпеки затримала високопосадовця