fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Всеукраїнська рада церков підтримала заборону московської церкви в Україні: заява

Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) підтримала законодавчу ініціативу щодо заборони діяльності релігійних організацій, повʼязаних з Росією.
Про це йдеться на сайті Ради церков і релігійних організацій.
ВРЦіРО засудила діяльність Російської православної церкви, яка стала “співучасницею кривавих злочинів російських загарбників проти людяності”.

Першим питанням на найближчому засіданні Верховної Ради буде закон про заборону московської церкви – Порошенко

“Ми підтримуємо законодавчу ініціативу президента України щодо унеможливлення діяльності таких організацій в нашій країні, яка має також широку політичну і суспільну підтримку”, – йдеться у повідомленні.
Головною загрозою для релігійної свободи в Україні у Раді церков назвали російську агресію, внаслідок якої окупанти вбили десятки священнослужителів, зруйнували сотні храмів і молитовних будинків.

У США розуміють проблему московської церкви і готові підтримати Україну – Чийгоз

“Московський патріархат виправдовує погроми та обмеження релігійної свободи, катування й убивства священників та пасторів і цинічно попирає Господні установлення та елементарні норми загальнолюдської моралі”, – додали у ВРЦіРО.

Зазначимо, що відповідну заяву в організації опублікували після зустрічі представників Ради церков із президентом України Володимиром Зеленським.
Як відомо, 1 грудня 2022 року президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних із центрами впливу в Росії. Підготовка та розгляд відповідного урядового законопроєкту зайняли майже рік.

Депутатам пропонували 10 тисяч доларів за відмову від закону про московську церкву – Цибулько

Найбільший спротив відповідний законодавчий процес зустрів з боку депутатських груп “Платформи за життя та мир” і “Відновлення України”, куди входять колишні “регіонали” Януковича і Медведчука, та певних середовищ всередині “Слуги Народу”.
Нагадаємо, погоджувальна рада ухвалила рішення, що законопроєкт про заборону УПЦ МП розглянуть аж у серпні – це має бути перший законопроєкт, заради якого зберуться нардепи. При цьому у Верховній Раді низка народних депутатів заблокувала трибуну, вимагаючи внести до порядку денного та ухвалити законопроєкт про заборону в Україні релігійних організацій, пов’язаних з РФ.
Слід зазначити, що нардепи зі “Слуги народу” через тиск Офісу президента відмовляються голосувати за заборону релігійних організацій, пов’язаних з Росією, зокрема і московську церкву. При цьому у Кремлі розгорнули широку дезінформаційну кампанію за кордоном про нібито порушення свободи віросповідання в Україні.

“Слуги” та залишки ОПЗЖ відмовились виносити у Раду питання щодо заборони московської церкви

Нагадаємо, понад 60 депутатів від партії “Слуга народу” досі не поставили підписи на підтримку законопроєкту щодо заборони УПЦ МП та не мають наміру підтримувати його у другому читанні.
Натомість близько 70 народних обранців (серед них депутати “Європейської Солідарності”, “Голосу” та “Слуги” – мажоритарники), як свідчать джерела, поставили ультиматум керівництву “Слуги народу” та Верховної Ради – якщо законопроєкту щодо УПЦ МП не буде в порядку денному цього тижня, тобто починаючи з 22 липня, вони не голосуватимуть взагалі ні за що, окрім продовження воєнного стану. За даними ЗМІ, до другого читання законопроєкту вдалося зібрати необхідні 226 голосів, однак потрібні ще голоси “для підстраховки”.
До слова, 82% українців не довіряють УПЦ МП, а 83% мають думку, що держава у той чи інший спосіб має втрутитися в діяльність цієї структури. Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 20-25 квітня 2024 року на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій “Форум”.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

 
The post Всеукраїнська рада церков підтримала заборону московської церкви в Україні: заява appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією