fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Вони можуть відвертати увагу від реальних загроз ядерної катастрофи: ISW про заяви РФ щодо мінування ЗАЕС

Поява і поширення ймовірно фейкової заяви російського генерала щодо загрози підриву Запорізької АЕС військами РФ, які захопили її на початку масштабного вторгнення, має на меті відвернути увагу від реальних ризиків ядерної катастрофи.

Про це йдеться у зведенні американського інституту вивчення війни ISW.

“Російські війська продовжують здійснювати атаки з ядерних реакторів станції та зберігати військове обладнання біля них, ймовірно, щоб зіграти на побоюваннях Заходу щодо ядерної катастрофи та зменшити бажання Заходу надавати додаткову військову підтримку Україні.” – йдеться у звіті ISW.

Водночас міський голова Енергодара Дмитро Орлов заявив, що Васильєв протягом трьох місяців віддавав накази завдавати ударів по Енергодару і Мелітополю.

“Незалежно від походження (чи існування) оригінальної публікації, повідомлення є ненадійним. Воно є непрямим і не претендує на цитування офіційної заяви чи заяви, зробленої на будь-якому офіційному російському новинному чи урядовому веб-сайті. Ці ймовірні спотворення інформації відволікають увагу від цілком реальних ризиків мілітаризації Росією Запорізької АЕС, що може включати мінування станції і майже напевно – небезпечне зберігання військового озброєння поблизу ядерних реакторів і сховищ ядерних відходів”, – наголосили в ISW.

Також, аналітики припустили, що заява генерал-майора ЗС РФ Валерія Васильєва про “випалену пустелю” на місці Запорізької АЕС була фейковою.

ISW зазначає, що кілька інформаційних агенцій опублікували пост зі словами російського топофіцера. Першоджерелом “заяви” Васильєва є підконтрольне окупантам видання. Колаборанти вже заявили, що скріншот зі словами генерал-майора ЗС РФ було опубліковано у фейковій спільноті та запевнили, що не мають до цього стосунку.

Зазначимо, що у США жорстко відреагували на загрозу ядерної катастрофи на Запорізькій АЕС.
Тим часом військове керівництво РФ шантажує Україну та світ, заявивши про мінування Запорізької атомної електростанції та готовність її підірвати.

Поділитися цією публікацією