Термінове засідання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.
Одне питання: як захистити власників військових ОВДП, які придбали їх через ТОВ “Фрідом Фінанс Україна”?
Суть питання, якщо коротко, така.
14.03.22 р. порушено кримінальне провадження про те, що службові особи даної компанії у період 2019-2022 років здійснювали діяльність, спрямовану на підтримку ВПК рф.
19.10.22 р. рішенням РНБО до компанії застосовано санкції терміном на 5 років, а саме (із 17 загалом):
5) зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань;
6) анулювання або зупинення ліцензій.
Через 20 днів Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку прийняла відповідне рішення про зупинення (!!!) дії ліцензії, після чого ВСІ НАЛЕЖНІ ГРОМАДЯНАМ – КЛІЄНТАМ КОМПАНІЇ КОШТИ ЗА ОВДП ЗАЛИШАЮТЬСЯ НА ТРАНЗИТНОМУ РАХУНКУ НАЦБАНКУ ТА БУДУТЬ ЗАРАХОВАНІ ГРОМАДЯНАМ ЛИШЕ ПІСЛЯ СКАСУВАННЯ ЦИХ САНКЦІЙ (???), так вважає Комісія.
Щоб знайти механізм для уникнення дискредитації виконання державою зобов’язань за військовими облігаціями (що, очевидно, є дуже важливим і для чого докладає максимум зусиль Мінфін), протягом декількох місяців відбувається дивний пінг-понг.
Щойно, після дискусії між членами комітету, за відсутності голови Комісії, в присутності представників Нацбанку, дійшли висновку, що:
пункт 6 (вказаний зверху) Комісія мала би виконати виключно через механізм АНУЛЮВАННЯ ліцензії, а не зупинення;
комісія повинна була призначити тимчасову адміністрацію (для цього мала декілька підстав, в тому числі невиконання депозитарною установою фінансових зобов’язань).
У мене склалося враження, що всю відповідальність (навіть, не виключено, в держзраді) вже хочуть перекласти на Руслана Магомедова – голову Комісії, який не виконав залежні від нього повноваження, чим дає можливість продовжувати працювати компанії, яка досі підтримує ВПК рф, використовуючи підставних осіб як бенефіціарних власників.
Дивлюсь, а хто ж такий пан Магомедов: з 2020 року став позаштатним радником керівника ОП Андрія Єрмака, а 23 лютого 2021 року був призначений головою Комісії (НКЦПФР).
Очевидно, що виключно компетентні правоохоронні органи мають розібратися в питанні: ТАК ХТО Ж НАСПРАВДІ ПОКРИВАЄ КОМПАНІЮ, ЯКА Є СПОНСОРОМ агресора?
P.S. Дивна чергова боротьба між собою в команді СН.
Головне, щоб це питання справді було винесено на комітет заради його вирішення для 2,5 тисяч громадян – власників ОВДП.
Але щодо мети обговорення в мене є сумнів.
Джерело: фейсбук Ніни Южаніної
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Власники військових облігацій України потрапили під антиросійські санкції: сліди ведуть до Офісу президента appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Києві стрімке зростання цін на вторинну нерухомість
У Польщі завершився перший тур президентських виборів: екзит-поли назвали лідера
Демографічна ситуація в Україні: в ООН дали невтішний прогноз