fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Влада не хоче нікого чути – Геращенко розповіла про ситуацію з вилученням військового ПДФО з місцевих бюджетів

Парламент готується до повторного другого читання законопроєкту про вилучення військового ПДФО з бюджетів громад. Співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко повідомила про результати засідання підкомітету, де сьогодні розглядали поправки до проєкту закону #10037. 
«Від «Європейської Солідарності» виклала на підкомітеті наші пропозиції. Наполягаємо, що зміна початкових правил не може відбуватися наприкінці року. Варто започаткувати нові правила з січня 24. З нового фінансового року ми як альтернативу пропонуємо 10% військового ПДФО залишати в громадах на ремонт житла військових, бомбосховища, фортифікаційні споруди. Інші частину перерозподілити в пропорції:

30% безпосередньо на забезпечення зброєю, дронами і іншим військових підрозділів-платників податку на доходи фізичних осіб;
35% на службу спецзвʼязку, чомусь визначену урядом головною за закупівлю дронів;
35% на міністерство стратегічних галузей, для виробництва зброї», – повідомила Геращенко.

«Наші аргументи і поправки знову не почуті. Мінфін стоїть на позиції, яку підтримав і підкомітет. Законопроєкт про ПДФО буде застосовано з жовтня 23 року, тому податок з регіонів заберуть. Мова – про 200 млрд грн, які будуть порівну розподілені між службою спецзвʼязку на дрони і мінстратег на виробництво артилерійських снарядів. 10% залишать військовим підрозділам-платникам безпосередньо на їх потреби. У 2024 році працюватиме така ж схема, тільки уряд ще не визначився, на які програми підуть кошти від ПДФО наступного року, конкретні напрямки виробництва зброї ще обирають.
«На моє запитання, як проконтролювати розподіл дронів, за якими критеріями здійснюється підтримка БПЛА конкретних виробників, чи всі ці безпілотники є якісними й чи не має там корупційної складової, коли фінансують близькі до влади структури, отримала відповідь, що під керівництвом премʼєра Шмигаля створено робочу групу ЗА УЧАСТІ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ, й вона все вирішує. Точно можу сказати, що опозиції в цій робочій групі немає, тож не виключено, що 200 млрд ділитимуть не за принципом підтримку якісного виробника, а за правилом «свій до свого по своє», – зауважує депутатка.
Завтра законопроєкт 10037 затвердить бюджетний комітет без змін, а наступного тижня його винесуть в залу, повідомила Геращенко.
«Зараз влада працює над пошуком голосів з групами, зокрема й ОПЗЖ. На жаль, діалогу з урядом щодо пошуку реального компромісу щодо прозорого використання коштів від ПДФО не вийшло», – резюмує Геращенко.
Вона також нагадала про альтернативні пропозиції «ЄС»:
Щодо вільних залишків коштів місцевих бюджетів

кошти з усіх традиційних джерел (місцеві податки: ЄП, земля, нерухомість, звичайний ПДФО) дозволити використовувати без обмеження напрямів використання;
кошти військового ПДФО дозволити використовувати за напрямами (від влади були виписані, «Європейська Солідарність» додала ще на придбання безпілотників, фінансову підтримку військових шпиталів, будівництво укриття в навчальних закладах).

Безпосередньо щодо ПДФО військових (на період з 1 січня 2024 року до 31 грудня року завершення воєнного стану) «Європейська Солідарність» запропонувала таке спрямування коштів:

10% – до місцевих бюджетів на цивільну безпеку, фортифікаційні споруди, інше;
90% – до спецфонду державного бюджету з розподілом:

30% – військовим частинам пропорційно до сплаченого ПДФО (на матеріально-технічне забезпечення);
35% – Мінстратегпрому (на розвиток ВПК);
35% – Держспецзв’язку (на закупівлю спецобладнання).

«В ці тижні провели чимало зустрічей з депутатами місцевих рад прифронтових територій. ПДФО військових у цих регіонах 100% має залишатися в місцевих бюджетах та використовуватися на фортифікаційні споруди. Але влада нікого не чує, на жаль», – констатує Ірина Геращенко.
17 жовтня Петро Порошенко у Верховній Раді наголосив, що вилучення військовго ПДФО з місцевих бюджетів стане подвійним ударом – для громад і для ЗСУ. 
Пізніше співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко  повідомила, що Верховна Рада не ухвалила закон, який мав на меті забрати ПДФО військових для місцевих громад.
Асоціація міст України від імені громад висловила вдячність народним депутатам України, які не підтримали законопроєкт 10037 про вилучення “військового” ПДФО з місцевих бюджетів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram
The post Влада не хоче нікого чути – Геращенко розповіла про ситуацію з вилученням військового ПДФО з місцевих бюджетів appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією