Держава має компенсувати громадянам інфляційні втрати, які найбільш болючі для пенсіонерів, малозабезпечених та багатодітних родин, а також для бюджетників.
Про це в ексклюзивному інтерв’ю “5 каналу” сказав лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко.
П’ятий Президент наголошує: натомість влада витратила інфляційний прибуток держбюджету на “розпил” для оточення Зеленського.
“Інфляція – це економічна категорія, і є ефективні механізми, як долати інфляцію з точки зору соціальних наслідків. Інфляція – це найбільш жорсткий податок на незахищені верстви населення. Ухилитися від нього неможливо. Інфляція все одно за твоє споживання вийме з твоєї кишені 10, 12, 15 або 20%, як це зараз відбувається після підвищення тарифів”, – пояснює Порошенко.
В Україні дефіцит Пенсійного фонду досяг рекордних 15 мільярдів гривень
“Що цивілізований світ запропонував для того, щоб в першу чергу не страждали бідні люди, бо багаті розберуться? Цей механізм називається індексація. Ціни виросли на 10% – ти маєш компенсувати людині. І це не популізм. Бо якщо є інфляція, то бюджет отримує на 10% більше, і ви маєте не красти ці гроші, а перерозподілити для того, щоб виконати вимогу закону щодо індексації”, – зазначає Петро Порошенко.
Він також наголосив, що це – не підвищення пенсій і зарплат, а обов’язкова індексація.
“Інфляцію ви порахували, ціни зросли на 12% – пенсіонерам додайте 12%. Бо у них немає інших джерел. Бюджетникам, які мають мінімальний рівень заробітної плати, додайте для того, щоб не постраждав рівень життя. Конституційно заборонено виплачувати заробітну платню, яка менша прожиткового мінімуму”, – нагадав Порошенко.
Натомість влада забрала інфляційний дохід з бюджету і через свої оборудки кладе собі в кишеню – зауважує Порошенко.
“Наша політична сила запропонувала декілька законопроєктів, які вимагають перерозподілу доходів бюджету на ключові напрямки. Перша позиція – це пенсії”, – нагадав лідер партії.
Хліб і вода на Новий рік: як влада довела до зубожіння пенсіонерів Рівного
“Друга позиція – це оборона країни та індексація грошових виплат. Україна під час війни три роки не підвищує грошове забезпечення українських воїнів. У 2019 році в другому кварталі при мені було економічне зростання 4,5%, і це було останнє зростання, яке бачила Україна в таких обсягах. З того часу грошове забезпечення воїнів не підвищувалося. Тоді це було 160% від середнього рівня заробітної платні в промисловості. І тоді в армію стояла черга. А сьогодні це майже 80% від середньої заробітної платні в промисловості. Навіщо йти в армію, на фронт, коли охоронцем в обласному центрі ти заробиш більше. Безумовно, це політика, яка складає загрозу національній безпеці”, – наголошує Порошенко.
Нагадаємо, з листопада 2020 року по листопад 2021 року в Україні подорожчали всі продукти тваринного походження.
Крім того, до кінця 2021 року варто очікувати здорожчання хліба та виробів з борошна на 10-15%, попри рекордний врожай зерна.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Влада має індексувати людям знецінення їхніх доходів – Порошенко про ріст інфляції appeared first on Прямий.
Схожі новини
Михайла Поплавського звинуватили в домаганнях
Судмедексперт назвав причину смерті чоловіка у ТЦК Чернівців
Литва, Латвія та Естонія відключились від енергомереж РФ та Білорусі