fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Влада досі не встановила чіткі терміни військової служби: як врегулювати законодавство

Джерело: Facebook-сторінка автора
Рівно рік глухої тиші. І рік ігнорування військових, членів їх родин. Сьогодні виповнюється рівно рік з дня реєстрації законопроєкту №11162 – проект, який мав дати відповідь на одне з найболючіших питань для військових: чіткі терміни служби під час дії воєнного стану.
Я стверджую, що на час внесення законопроекту у квітні 2024 р. алгоритм – 36 міс. безперервної, з яких 18 міс. під бойовими розпорядженнями був реальним і цілком можливим для втілення. Він не призвів би до жодних проблем з комплектацію за умов своєчасного його ухвалення в листопаді минулого року(!). В законопроєкті ми чітко прописали терміни служби, щоб зняти питання невизначеності та унеможливити “пожиттєве тримання” військовослужбовців.
Але за цей рік Комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки так і не розглянув документ. Ключовий аргумент – має вносити уряд. Спочатку протягом 8 місяців. Потім ще трьох. Зараз маємо розʼяснювальний лист від Міністерство оборони України, що Генеральний штаб проти.

Армію ділять на два сорти: у ЗСУ жорстко зреагували на нові ініціативи Банкової

Відсутність політичної волі до розв’язання актуальних питань мобілізації, а терміни є одним з них, напряму впливає на сам процес мобілізації та створює додаткові ризики. Адже в результаті – тисячі військових, які бачили терміни, що спочатку пропонував уряд в минулому році, а потім викреслив, не знають, коли і на яких умовах зможуть повернутись додому. Цей обман та ганебна несправедливість деморалізаціє та демотивує всіх, а також бʼє по довірі до держави загалом.
Мовчання Верховного головнокомандувача щодо цього питання – це не позиція. Це пряма відповідальність за розгубленість і виснаження людей, які тримають оборону країни на своїх плечах четвертий рік.
Цей законопроєкт – це не політика. Це про чесність перед воїнами.
Нагадаємо, у Міністерстві оборони підготували законопроєкт про демобілізацію, проте Генеральний Штаб ЗСУ не підтримав документ, заявивши, що його ухвалення і реалізація призведе до звільнення зі служби понад сотні тисяч досвідчених військовослужбовців.

Кому Буковель, а кому прифронтовий підвал: що не так з Україною

Крім цього, наразі в МОУ шукають спосіб послабити напругу у військовому середовищі, не послаблюючи фронт. Зокрема, серед ідей 一 покращення реабілітації. Це означає: якщо військовий відслужив 36 місяців, серед яких щонайменше півтора року на “бойових”, він має право на безоплатну двомісячну реабілітацію та додатковий місяць відпустки.
Як відомо, у лютому Міністерство оборони України офіційно запустило проєкт “Контракт 18-24” – новий формат добровільної служби для українців віком від 18 до 24 років. Це ініціатива, що дає молоді змогу долучитися до Сил оборони на один рік, отримавши при цьому високий рівень підготовки, соціальні гарантії та конкурентну заробітну плату.
Раніше заступник керівника Офісу президента, полковник Павло Паліса, який був призначений на свою посаду восени минулого року розповів, що Україна завершує підготовку реформ у системі рекрутингу, які мають на меті залучити молодь віком від 18 до 25 років, що наразі звільнена від мобілізації.
До слова, майор Збройних сил Валерій Прозапас заявив, що чинна влада досі не розробила дієвого плану мобілізації населення для протистояння російському вторгненню, тому Сили оборони України відчувають брак особового складу. Натомість переводити гостроту цього питання на вимоги західних партнерів щодо зниження мобілізаційного віку не варто.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
• Матеріали, що публікуються в розділі “ДУМКИ”, відображають думку автора публікації, який несе повну відповідальність за вірогідність інформації.
• Редакція prm.ua може не поділяти думки, викладені в авторському матеріалі.
• Власник вебсторінки в розділі “ДУМКИ” є автор публікації.

The post Влада досі не встановила чіткі терміни військової служби: як врегулювати законодавство appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією