Президент Володимир Зеленський під час візиту до США передбачив, що ЗСУ до кінця року звільнять Бахмут. Але це твердження демонструє розрив між Києвом та Вашингтоном, де вважають, що Україні слід більше зосередитися на півдні.
Про це пише The New York Times.
21 вересня на зустрічі з американськими журналістами Зеленський спрогнозував, що українські сили “деокупують ще два міста”, захоплені Росією. Він не уточнив, які саме міста мав на увазі.
Однак, йдеться у матеріалі, американська розвідка і військові вже давно ставлять під питання те, чому Україна так запекло бореться за Бахмут, місце однієї з найкривавіших битв війни. У березні міністр оборони США Ллойд Остін казав, що місто має “більше символічне значення, ніж стратегічне і оперативне”.
“У нас є комплексний план”: Зеленський розповів, що ЗСУ деокупують Бахмут та ще два міста
За даними журналістів, деякі американські чиновники кажуть, що “бій у Бахмуті став чимось на зразок одержимості пана Зеленського та його військових керівників”. Ці плани демонструють прірву між Києвом і американськими планувальниками війни, які вважають, що Україна повинна більше зосереджуватися на Півдні, – зазначає NYT.
Американські військові хотіли, щоб Україна наполягала на звільненні міста Мелітополь на півдні країни. За словами офіційних осіб США, звільнення цього міста дозволить Україні використовувати артилерію ближнього радіусу дії для знищення російських ліній постачання до Криму, чинячи тиск на військовий опорний пункт РФ там.
Окрім того, за даними видання, представники США заявили, що незабаром українським силам буде ще важче підтримувати просування вперед, оскільки ґрунт стає м’яким і болотяним. Деякі офіційні особи кажуть, що протягом кількох тижнів українській армії знадобиться час, щоб відновити запаси техніки та дати відпочити силам, виснаженим літніми боями”.
Але, всупереч очікуванням військових аналітиків з Заходу, Зеленський заявив, що Україна воюватиме всю зиму без паузи, і відкинув наведені аргументи, наполягаючи, що оскільки російські війська шукають перепочинку, сили України не зупиняться. “Я знаю, чого хоче Путін. Я знаю, що йому потрібна пауза”, – сказав Зеленський.
“Припинення поставок зброї Україні”. США попросили Польщу пояснити слова Моравецького – ЗМІ
Тим часом Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден пообіцяв Зеленському, що США скерують Україні невелику кількість далекобійних ракет ATACMS для протистояння російському вторгненню.
Натомість як повідомлялося раніше, Президент США Джо Байден вирішив, що Україні поки що не надаватимуть далекобійні ракети ATACMS у новому пакеті військової допомоги, але в майбутньому це питання може зʼявитися на порядку денному.
Також раніше повідомлялося, що Сполучені Штати оголосили про новий пакет військової допомоги для України на суму 325 мільйонів доларів, який містить системи протиповітряної оборони Avenger, ракети AIM-9M для протиповітряної оборони та боєприпаси.
Нагадаємо, раніше начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш розповів, що українські війська продовжують наступальні дії на Бахмутському напрямку. Сили оборони України під час контрнаступу встановили вогневий контроль над трасою Бахмут-Горлівка, що значно ускладнило логістику військ РФ.
Також 18 вересня повідомлялося, що у боях на Бахмутському напрямку були розбиті та втратили боєздатність одні із найпідготовленіших частин Росії: 72 окрема мотострілецька бригада, 31 та 83 окремі бригади десанту. Попри це противник не полишає спроб повернути втрачені позиції.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Візит Зеленського до Вашингтона розкрив стратегічні розбіжності між Україною і США: у NYT дізналися подробиці appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Києві застрелили полковника СБУ: оголошено план “Перехоплення”
В Україні стартував набір у групи ППО: хто і як може приєднатися
“ПриватБанк” відпустив курс валют