Те, що “Газпром” заявив, що транзит газу через Україну після 2024 буде залежати від купленого у нього трейдерами Євросоюзу додаткового обсягу блакитного палива за новими контрактами, підтверджує, що побоювання України використання “Газпромом” газу як геополітичного зброї проти Києва і Європи — вірні.
Про це заявив глава НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко на своїй сторінці в Facebook.
Вітренко написав, що “якщо заяви Німеччини і Росії про будівництво “Північного потоку-2″ тільки для додаткових обсягів були чесними”, то обсяги європейських покупців газпромівського газу і надалі повинні йти через Україну за поточними контрактами.
“Найкращою гарантією, що так і буде, є перенесення точок передачі газу за цими поточними контрактами на кордон Україна-РФ, щоб потім покупці газпромівського газу з ЄС самі бронювали транзит через Україну”, — вказав глава “Нафтогазу”, запевнивши в наданні таким покупцям конкурентних умов.
Він звернув увагу, що “Газпром” досі не створив на своїй електронній платформі точку передачі газу на кордоні Україна-РФ, а також не надав іншим експортерам з Центральної Азії і РФ користуватися своєю газотранспортною системою для експорту газу в європейські країни через Україну, висловивши в зв’язку з цим сумніви в намірах “Газпрому” продавати додаткові обсяги ресурсу в Європу через Україну.
“Дійсно хочете продавати додаткові обсяги в Європу? Тоді чому не робите цього? Нагадаю, що “Газпром” на 2021 рік забронював для транзиту через Україну на 25 млрд куб. м менше, ніж на 2020 рік. Так продавайте європейським компаніям для транзиту в Європу ці 25 млрд куб. м на кордоні РФ-Україна!”, – закликав Вітренко.
Глава НАК підкреслив, що відповіді на ці питання Україна очікує від Росії найближчим часом і розраховує, що їх врахують німецькі та американські партнери, “коли будуть визначати, чи використовує Кремль “Північний потік-2″ як геополітичну зброю і чи потрібно його зупиняти”.
Схожі новини
Пентагон не може змусити SpaceX припинити обслуговування Starlink росіян на фронті
Удари окупантів по інфраструктурі можуть тимчасово знизити експорт українського зерна
Кемерон закликав США розблокувати допомогу Україні