Народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар в ефірі «Прямого» заявила, що влада перетнула всі межі у намаганнях зачистити інформаційний простір. Коментуючи історію з черговою спробою тиску на «Прямий», Сюмар зазначила: «я багато років свого життя присвятила захисту свободи слова і прав журналістів. Я вам відверто скажу, що за журналістську практику з 1997 року я не пригадую таких абсолютно нахабних спроб зачистити інформаційний простір, які неможливо було б в легітимному полі зупинити».
«Мене просто вразив оцей нічний «пронос», я просто інакше не можу сказати, телеграм – каналів, пов’язаних з Офісом президента, які просто опитування влаштовували, що треба забрати в АРМА Прямий канал, націоналізувати його. І нібито там є згода, цього хочуть люди… Це такі прямі погрози, які лунають з анонімних телеграм-каналів, але всі знають, що вони пов’язані з Офісом президента, достатньо контент подивитися. кого вони хвалять і що вони там пишуть про опозицію», – зазначила Вікторія Сюмар.
«Це спроба створити ще один державний холдинг. В управління АРМА, тобто в управління держави вже був переданий холдинг Курченка, тоді це пояснили, що він мав стосунок до росії, він зрадник і тому ці медіа треба передати в управління держави. До речі, вони досі там перебувають. І «Комсомольская правда в Украине», наприклад, вона сьогодні належить державі Україна. Тобто, вона не зникла, вона продовжує своє існування», – констатує депутатка.
«Наплодили за оці кілька років таку кількість державних каналів – і канал Рада, і канал Фрідом, і канал Дом, і лишається суспільне мовлення, з державного бюджету фінансується кожен олігархічний телеканал, який сьогодні працює в рамках марафону. Зокрема, телеканал Інтер, який належить проросійському олігарху Фірташу. І до них не виникає жодних питань! А «Прямий» канал вимкнули з цифрового ефіру, фактично він сьогодні залишається тільки в мережі Інтернет, фактично в Ютюбі», – говорить Вікторія Сюмар.
«Це якийсь тотальний абсурд, в якій навіть складно повірити. Ми створюємо вже не росію, тому що там, принаймні, хоч якісь акціонерні товариства, Газпром щось там фінансує, а тут просто тотально держава хоче мати під контролем всі медіа. Їх не пригнічує тільки російський телеграм, тому що там анонімно можна закидати будь-які оці трешеві меседжі, і їх абсолютно не лякає, що в тому ж телеграмі українці читають всіх, починаючи від Пригожина, закінчуючи найгірших російських пропагандистів. Ніхто не ставить питання про те, що це – загроза національній безпеці. Вони бачать загрозу в опозиційних телеканалах, незалежних телеканалах – і це дуже поганий дзвіночок»- застерігає народна депутатка.
За її словами, це означає, що Україна не готова виконувати позицію щодо забезпечення свободи слова і базових норм демократій, які виставив ЄС перед початком переговорів щодо вступу України.
«І це буде створювати для України серйозні проблеми з Європою. Я думаю, що це точно не подобається українцям, які відверто втомилися від пропагандистського, цензурованого марафону. Сьогодні потрібна максимально об’єктивна, різнобічна інформація, країна сьогодні потребує дискусій щодо суспільно важливих тем. А цих дискусій немає. Якщо вони зникли,то, даруйте, ми будемо більше схожі на Північну Корею, ніж на Європу», – резюмує Сюмар.
Як відомо, на «Прямому» заявили про чергову спробу силовиків за вказівками влади арештувати телеканал і передати його в управління АРМА.
Справу щодо телеканалу «Прямий» у 2019 році відкрили за наклепом Андрія Портнова – проросійського діяча і соратника Януковича. За словами адвоката телеканалу Євгена Солодка, Шевченківський районний суд Києва 31 червня 2023 року зобовʼязав ДБР закрити провадження щодо «Прямого» або ж передати справу до суду. Адвокат зазначає: з 2019 року слідчі ДБР не знайшли доказів порушення закону і вони зобовʼязані виконати рішення суду. Однак ДБР ігнорує цю ухвалу, а щоб продовжити тиск на канал, реєструє нове провадження проти колишнього власника телеканалу Володимира Макеєнка.
«Наскільки мені відомо, ухвалу про обшук у Макеєнка виносив Личаківський районний суд Львова. Ми всі добре знаємо, що ДБР знаходиться в Києві. І за територіальною підсудністю – це Шеченківський район. Але якимось дивним чином чомусь над цією справою здійснюється судовий контроль саме у Львові. Я не виключаю, що можливо і сьогодні, можливо завтра може бути ухвала про передачу каналу в АРМА. Яке там буде формулювання – корпоративних прав, майна тощо – вони здатні на будь-що», – вважає Солодко.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Вікторія Сюмар про тиск на «Прямий» канал: я не пригадую таких нахабних спроб зачистити інформаційний простір appeared first on Прямий.
Схожі новини
Зведення Генштабу: ЗСУ відбили 125 атак російських окупантів на 11 напрямках фронту
У Базелі стартував перший півфінал “Євробачення-2025”: у ньому виступатиме Україна
Польський суд заборонив блокаду пункту пропуску “Ягодин-Дорогуськ”