Україна зупинила набагато сильнішого ворога, однак зараз війна переходить на новий етап.
Про це головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний розповів виданню The Economist, передає Укрінформ.
«Те, що ми, військові, називаємо “позиційною” війною статичних і виснажливих боїв, як у Першій світовій війні, на противагу “маневровій” війні руху і швидкості. Це буде вигідно Росії, дозволяючи їй відновити свою військову міць, що в кінцевому підсумку загрожуватиме українським Збройним силам і самій державі», – заявив головнокомандувач.
За його словами, для України залишаються важливими базові види озброєнь, такі як ракети і снаряди, ЗСУ також потребують ключових військових можливостей і технологій, щоб вийти з такої війни. Найважливішою є повітряна міць, адже контроль над небом необхідний для проведення широкомасштабних наземних операцій, наголосив Залужний.
Головнокомандувач називав однією із важливих речей наявність БПЛА. На його думку, Україна повинна завдавати масованих ударів з використанням ударних безпілотників, щоб перевантажити російські системи ППО.
Він додав, що іншою важливою річчю є радіоелектронна боротьба (РЕБ), наприклад, глушіння сигналів зв’язку і навігації.
«РЕБ є ключем до перемоги у війні безпілотників. Росія модернізувала свої сили РЕБ. Вона перевершує нас у цій сфері: 65% наших платформ глушіння на початку війни були виготовлені ще за радянських часів. Ми вже створили багато власних електронних систем захисту. Нам потрібно розбудовувати наші локальні GPS-поля, а не лише супутники, щоб зробити наші високоточні снаряди більш точними в умовах російського глушіння», – підкреслив головнокомандувач.
На його переконання, інноваційні підходи можуть перетворити цю війну позицій на війну маневрів. Крім того, Україна потребує більшого доступу до радіоелектронної розвідки від своїх союзників та розширення виробничих ліній для систем РЕБ в Україні та за кордоном.
За словами Залужного, контрбатарейна боротьба, яка призведе до знищення ворожої артилерії, також в пріоритеті.
«У цій війні, як і в більшості минулих воєн, артилерійський, ракетний і реактивний вогонь становить 60-80% усіх військових завдань. Нам потрібно, щоб наші партнери надіслали нам краще артилерійське розвідувальне обладнання, яке може визначити місцеперебування російських гармат», – підкреслив він.
Читайте також: Крім війни українців найбільше турбує корупція
Серед інших пріоритетів – мінно-вибухові технології, які дозволять розміновувати землю.
«Коли ми прориваємося через мінні поля, Росія швидко відновлює їх, випускаючи нові міни на відстані. Нам потрібні радарні датчики, які використовують невидимі імпульси світла для виявлення мін у землі, і системи димової завіси для приховування діяльності наших підрозділів з розмінування», – зазначив головнокомандувач.
Останнім пріоритетом Залужний назвав нарощування резервів.
«Наші можливості тренувати резерви на власній території також обмежені. Ми не можемо легко робити ротацію солдат на фронті. Росія може завдати удару по навчальних центрах. І в нашому законодавстві є прогалини, які дозволяють громадянам ухилятися від виконання своїх обов’язків», – заявив він.
За його словами, військове командування намагається виправити ці проблеми, зокрема впроваджується єдиний реєстр призовників.
«Ми також запроваджуємо «бойове стажування», яке передбачає направлення нещодавно мобілізованих і навчених військовослужбовців у досвідчені фронтові підрозділи для їхньої підготовки», – повідомив Залужний.
Він також закликав недооцінювати Росію, яка попри втрати, матиме перевагу в озброєнні, техніці, ракетах і боєприпасах протягом тривалого часу.
Схожі новини
Будуємо захист, укріплюємо кожен напрямок, але пріоритет — фронт
Зеленський прокоментував нічну атаку РФ та закликав партнерів надати Україні ППО
У нас є план для нового контрнаступу – Зеленський