fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Війна в Україні може тривати ще п’ять років: сторони не готові здаватися, але не здатні на прорив – The Economist

Західні чиновники дедалі частіше висловлюють припущення, що війна Росії проти України може затягнутися ще на п’ять років.
Про це пише видання The Economist.
Як зазначається, такі припущення висловлюють західні чиновники, враховуючи, що ні Росія, ні Україна не готові здатися, але й не здатні зробити прорив.

“Сучасна позиційна війна, і як у ній перемагати”. Переклад статті Валерія Залужного для “The Economist”

У матеріалі йдеться про те, що “зараз не найщасливіші часи”, оскільки війна між Ізраїлем і ХАМАСом у Секторі Гази загрожує перекинутися на весь Близький Схід, а на задньому плані зіштовхнуться США та Іран.
The Economist пише, що використання Україною ППО, ймовірно, різко зросте взимку, коли Росія, накопичивши багатомісячні запаси ракет, почне безперервні обстріли українських енергосистем.

Не варто робити із союзників ідіотів і час закінчувати марафонне “побєдобєсіє”

Видання зазначає, що війна в Україні стала нагадуванням не лише про те, як багато боєприпасів витрачається у великих війнах, а й про те, наскільки насправді бідні західні арсенали та можливості їх поповнення.
США різко нарощують виробництво 155-мм артилерійських снарядів, але їх виробництво у 2025 році, ймовірно, все одно буде нижчим, ніж у росії у 2024 році.

Українці мають єднатися, щоб перемогти Росію у війні

Як приклад напруженої ситуації зі зброєю видання порівнює війну в Україні та війну Ізраїлю з ХАМАС. Журналісти зазначають, що загалом це два різні види війни й для їх ведення потрібна різна зброя.
Україні потрібні ракети великої дальності для ударів по Криму, йдеться у статті, а також бронетехніка, щоб дозволити піхоті просуватися вперед, та засоби розмінування, щоб долати величезні мінні поля.

Заперечення очевидного: влада повторює свою помилку перед вторгненням РФ

Але є й спільні риси. Минулого року США використали свої запаси снарядів на складах Ізраїлю, щоб озброїти Україну. У жовтні їй довелося перенаправити частину снарядів, які мали бути поставлені в Україну, до Ізраїлю. Обидві країни також використовують систему протиракетної оборони Patriot.
Як додає видання, наразі США, ймовірно, зможуть задовольнити запити обох країн, проте якщо одна або обидві війни затягнуться, можуть виникнути проблеми.
“Згодом доведеться йти на компроміси, оскільки деякі ключові системи будуть перенаправлені до Ізраїлю. Деякі системи, які потрібні Україні для контрнаступу, можуть бути недоступними у кількості, на яку розраховував Київ”, – зазначає Марк Кансіан із Центру стратегічних та міжнародних досліджень, аналітичного центру у Вашингтоні.
Нагадаємо, 14 листопада генсек НАТО Єнс Столтенберг, виступаючи на Раді міністрів Євросоюзу у Брюсселі, закликав західних союзників наростити військову підтримку України, оскільки на полі бою “ситуація важка”.
Зазначимо, у жовтні очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов заявив, що РФ зможе воювати ще до 2025 року, а для ведення бойових дій техніки Росії вистачить до 2026 року.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Війна в Україні може тривати ще п’ять років: сторони не готові здаватися, але не здатні на прорив – The Economist appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією