fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Війна в піснях: 10 композицій, які вийшли після повномасштабного вторгнення

Протягом більш ніж п’яти місяців повномасштабної війни з’явилось чимало нових українських пісень, які не тільки допомагають триматися, а й стають своєрідною зброєю проти російських окупантів. PRM.UA зібрав свою добірку композицій, які вийшли після 24 лютого.
Саша Чемеров. Прокинься
За словами виконавця, слова цієї пісні прийшли йому майже два роки тому, але він і подумати не міг, що вони виявляться пророчими: “Прокинься! Лютий вкрав весну. Прокинься! Не проспи війну…”. Композиція стане близькою для всіх, кого розбудила війна 24 лютого. Однак “хто знав любов, той стерпить біль”, а тому українці витримають навалу ворога, адже мають за що боротись.

Слухайте також пісні виконавця “Замість мене”, “Досить”.
jockii druce. Шо ви браття
Пісня допомогла декому впоратися з першим шоком після повномасштабного вторгнення, а тепер, на шостому місяці війни, запобігає апатії: “Короче, я не розумію, про шо іде мова. І так очевидно, шо за нами перемога”. Трапляється нецензурна лексика, але вона гармонійно лягає в контекст композиції й не ріже вухо.

Христина Соловій. Я твоя зброя
Співачка мріє про прогулянки Подолом і Кримом, але спочатку потрібно перемогти ворога: “Лаштуй свою зброю — це наша з тобою земля”. У пісні наголошується, що повернути мир вдасться лише завдяки боротьбі й перемозі: “Тисни гачок, я твоя куля! Тисни ще раз, я несу мир. Буду з тобою, я твоя зброя! В нас одна ціль — перемогти”.

Слухайте також пісню виконавиці “Українська лють”.
Фіолет. Говори
Пісня про біль і розлуку, до яких призвела війна: “Я скучився за голосом твоїм”. Ліричний герой мріє повернутися додому, щоб принаймні вечір провести з коханою, але не може, бо “на східному фронті без змін”.

Слухайте також пісню виконавця “Заряджай”.
Yurcash. Він в ЗСУ, вона в ТРО
У композиції йдеться про любов під час війни. Закохані опиняються на фронті, але в складі різних підрозділів ЗСУ. Хоча вони лише місяць тому цілувались у метро, уже готові сказати “люблю”, адже будь-якої миті можуть загинути.

Жадан і Собаки. Діти
Пісня присвячена дітям, які опинились у вирі війни й були змушені швидко подорослішати. Виконавці наголошують, що “крім тебе, їх тут ніхто не буде любити”, хоча саме дітям будувати майбуття країни, якою “нам далі жити”.

Слухайте також пісню гурту “Метро”.
Tember Blanche. Ненародженим
У композиції йдеться про українців, які не змогли народитись через російську агресію. Як зазначають виконавці: “Це пісня, народжена на тлі гніву. Вона про фашизм, Маріуполь і неймовірний біль. Вона про геноцид нашого народу, а особливо знищення українців, які навіть не встигли побачити світ”. Автори переконані, що цього не можна пробачити: “Але зараз я співаю ненародженим в могилах. Я не пробачу в житті ніколи ваш довічний сон”.

Слухайте також пісню гурту “Ти живий”.
Karta Switu. Крила
Пісня про незборимий дух українців, яких випробування не ламають, а роблять сильнішими: “Чим сильніше стискалась пружина, тим більша з’являлася сила”. У тексті є також згадка про спалений літак “Мрія”, але виконавець наголошує: “Коли мрія в серці, то її неможливо спалити”.

Слухайте також пісню гурту “Вона лягає спати”.
Jerry Heil. Мрія
Пісня також присвячена спаленому літаку “Мрія”, який хоч і набув символічного значення для українців, але не зміг похитнути їхній дух: “Вони можуть розстріляти “Мрію”, але вбити волю їм не вдасться. Кожен буде жати, що посіяв”.

Слухайте також пісні виконавиці “Москаль некрасівий”, “Рідні мої”.
SadSvit. Світанок
Виконавець співає про омріяні прогулянки розмінованими полями після перемоги України: “І ми будемо скоро гуляти полями, де нескорені люди раділи світанку”. Перемога для ліричного героя означає також можливість зіграти мажорним акордом і зустріти кохану на мирному ґанку.

Як відомо, знання власної історії становить важливу частину ідентичності, а тому нехтування цією наукою може призвести до втрати себе. PRM.ua зібрав п’ять YouTube-каналів, які висвітлюють історію цікаво й просто.
Нагадаємо, PRM.UA зібрав подкасти, які ознайомлюють слухачів і слухачок з різними періодами історії України, а також розповідають про різноманітні сфери культури.
Крім того, PRM.UA зібрав п’ять екранізацій, знятих протягом останніх років.
Ба більше, PRM.UA зібрав сім українських стендап-комедій, які вийшли після повномасштабного вторгнення РФ.
До того ж PRM.UA зібрав п’ять книжок, герої та автори яких стали очевидцями початку російсько-української війни 2014 року й так чи інакше впоралися з цим.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Війна в піснях: 10 композицій, які вийшли після повномасштабного вторгнення appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією