Українські та американські переговорники планують завершити роботу над угодою про корисні копалини вже цього тижня.
Про це повідомило видання Bloomberg з посиланням на особу, яка знайома зі справою.
За словами джерела, спецпредставник Дональда Трампа Кіт Келлог під час свого візиту до Києва обговорив з українськими чиновниками питання стосовно корисних копалин.
Володимир Зеленський підкреслив, що зустріч з Келлогом “відновила надію” щодо підписання угоди.
Зазначається, що пропозиція США передбачала забезпечення 50% від продажу ліцензій та інших надходжень від корисних копалин, що порушувало б українське законодавство. Водночас Київ запропонував зміни до документа, які були б вигідні обом сторонам.
Окрім цього, джерело видання наголошує, що угоду було б ідеально підписати в присутності президентів України та Сполучених Штатів. Разом з тим Зеленський наполягає на зустрічі Трампом перед тим, як лідер США зустрінеться з Путіним.
Нагадаємо, Сполучені Штати Америки вимагають від Президента України Володимира Зеленського негайно підписати угоду з США про видобування корисних копалин.
До слова, у Білому Домі назвали “недалекоглядним” рішення Президента України Володимира Зеленського не підписувати угоду про надання Сполученим Штатам доступу до українських рідкісноземельних мінералів.
Як повідомлялося, адміністрація президента США запропонувала Україні надати Сполученим Штатам 50% володіння рідкісноземельними корисними копалинами та дала сигнал про ймовірне розгортання американських військ для їх охорони, за умови укладення мирної угоди з Росією.
Водночас сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що війна між Україною та Росією закінчиться тоді, коли українська й американська сторони підпишуть угоду про видобуток рідкісноземельних та інших копалин.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Відновлена надія”: Україна та США планують цього тижня завершити роботу над угодою про копалини appeared first on Прямий.
Схожі новини
Коли уряд готуватиме угоду зі США про ресурси
В Україні зафіксовано дефіцит газу
На яку суму знищили інфораструктуру росіяни