fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Відмовився здатись у полон і дійшов до своїх попри поранення: історія захисника “Азовсталі” Олега “Галереї”

Боєць полку Національної гвардії України “Азов” Олег з перших днів обороняв Маріуполь від окупаційних військ Російської Федерації. Військовослужбовець до останнього допомагав цивільним та зрештою отримав поранення і був евакуйований із території заводу “Азовсталь”. Сьогодні Олег повернувся у стрій, аби визволити своїх друзів з російського полону.
Про це все Олег “Галерея” розповів в інтерв’ю виданню “Радіо Свобода“.
За його словами, у цивільному житті він директором охоронної фірми, але пішов на війну, щоб відвойовувати свою країну. Олег переконаний, що не міг дозволити собі іншого морального вибору.
– Безпосередньо у Маріуполі чим ти займався?

Ми розуміли чітко, що людям нема звідки брати їжу, що вони виявилися заручниками ситуації. Якби ми їм не допомагали, я тоді не розумію, чому я ношу цю форму. Ми побачили, коли проїжджали Східним, школу, зайшли до підвалу. Там було дуже багато цивільних, до ста людей. Там були дітки. Нам тоді ще привозили їжу якусь. Ми насипали собі по пів тарілки їжі. Решту ми віддали цивільним. Усіх сухпаї, які у нас були, ми також роздали цивільним. Шоколадки, які у нас були, ми роздали дітям.

Олег Галерея військовослужбовець полку НГУ Азов

Він додав, що навіть рештки бензину військові передавали цивільним, оскільки у них була грілку, яка працює на паливі.

Зброю росіянам не здавали: стало відомо, як відбувся вихід останніх захисників Маріуполя з “Азовсталі”

Боєць розповів, що отримав поранення по дорозі до “Азовсталі”, коли відмовився здатися у полон.
“Коли під’їжджали до спуску, що йшов у бік “Азовсталі”, відкрили вогонь з п’ятиповерхівок недобудованих. Ми зупинилися, вийшли з машини. Ми сказали: хлопці, ми свої. Вони сказали опустити нам зброю на підлогу та зняти бронежилети, після чого помітив три “Тигри” ворожих”, – пригадує “Олег”.

Ми вирішили не здаватися в полон. Обернулися назад, взяли автомати, і вони почали нас розстрілювати. Миттєво поранено в руку. Сказав своєму другові Козацькому, що я “триста” (поранений – ред.). Мій автомат відлетів далеко, і я не зміг до нього дістатись. Козацький у цей момент почав вести вогонь у них, після чого йому вмить прилетіла куля в ногу, яка зачепила артерію. Він повернувся до мене, міцно обійняв мене і сказав, що для нього це кінець. Я сказав, що все буде гаразд. Це мій друг із мого взводу, сам маріуполець, звуть Ігор. Він, на жаль, загинув. Це 16 березня сталося.

Олег Галерея військовослужбовець полку НГУ Азов

– Як далі розгорталися події?
“Я отримав ще два кульові поранення в ногу. Як виявилося згодом, одна з них перебила мені таз, зламала. Вони там кричали щось там: “укроп, здавайся”. З цих п’ятиповерхівок”, – розповів військовий.
Він пояснив, що мав мало часу, оскільки отримав п’ять поранень, проте поставив собі за мету – попередити товаришів про розташування ворога.

З “Азовсталі” евакуювали близько 1700 українських захисників – британська розвідка

“Я перекинувся через якийсь паркан ліворуч. Не розумів, куди йти. Просто насувався у бік своїх позицій. Я повз, потім падав, потім повз, потім намагався підвестися, потім знову падав. Я побачив цивільних попереду мене. Вони сказали, що треба везти мене до четвертого шпиталю, який був недалеко на лівому березі від того місця, де ми були. Я відмовився туди їхати, бо розумів, що мені треба попередити (товаришів – ред.)”, – пригадує боєць “Азову”.
Він зауважив, що коли дістався позицій ЗСУ, то отримав всю необхідну першу допомогу – йому наклали три турнікети – на дві ноги та праву руку. Иакож зашили руку, забинтували її, обробили рани.
“На жаль, тоді ніхто не розумів, що в мене таз зламаний. У цей момент я сам не розумів, що в мене зламано таз. І одна з куль знаходилася у стегні, яку я вже потім діставав самостійно на “Азовсталі”. Все це було десь 18-19 березня”, – розповів Олег.
– Скільки часу ти провів на “Азовсталі”? 
“До 31 березня. 31 березня нас евакуювали. Дуже не хотілося залишати своїх друзів там. Тому, що в той момент, коли ми знаходилися там, ми просто змирилися, що це кінець, і потрібно виконувати свою роботу до кінця. Тому, що ми розуміли, що ті ворожі війська у величезній кількості, що знаходяться у Маріуполі, що завдяки нам вони знаходяться у Маріуполі, а не ближче до Києва”, – – підкреслив військовий.

Захисники “Азовсталі” зірвали плани Росії швидко взяти Маріуполь – британська розвідка

“3 червня повернувся в стрій. Найголовніша моя мотивація зараз – це повернути наших хлопців. Я буду тут доти, доки російська армія повністю не піде з території України”, – запевнив Олег.
Зауважимо, понад 22 тисячі українців загинули внаслідок облоги й штурму Маріуполя російськими військами.
Нагадаємо, рідні захисників “Азовсталі” закликали українців не забувати про подвиг бійців і оголосили про створення Ради дружин і матерів військових.
До слова, Росія готує фейковий суд над бійцями з полку “Азов”. У ролі свідків і жертв можуть виступати українці, яких насильно вивезли до РФ.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Відмовився здатись у полон і дійшов до своїх попри поранення: історія захисника “Азовсталі” Олега “Галереї” appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією