
Сьогодні, 8 травня, Верховна Рада України підтримала ратифікацію угоди про копалини між Україною та США за основу та в цілому. За відповідне рішення проголосували 338 народних депутатів, що свідчить про значну підтримку у парламенті.
Угода, підписана 30 квітня 2025 року між першим віцепрем’єр-міністром України Юлією Свириденко та міністром фінансів США Скоттом Бессентом, передбачає створення спільного інвестиційного фонду для реконструкції України. Згідно з документом, Україна вноситиме 50% доходів від нових ліцензій на видобуток корисних копалин, нафти та газу, зберігаючи при цьому повний контроль над власними ресурсами. США, зі свого боку, надаватимуть фінансову та військову підтримку, зокрема системи ППО, які вважатимуться внеском у фонд.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль раніше наголошував, що угода не передбачає боргових зобов’язань перед США та не впливає на державні підприємства, такі як “Нафтогаз” чи “Енергоатом”. Водночас деякі депутати висловлювали занепокоєння щодо прозорості додаткових документів, які стосуються роботи фонду, але вони не потребують ратифікації.
Ця угода стала важливим кроком у зміцненні економічних зв’язків між Україною та США, хоча її ефективність залежатиме від довгострокового миру та стабільності для залучення приватних інвестицій.
Схожі новини
Трамп і Венс вважають, що Росія вимагає “занадто багато” на мирних переговорах щодо України
В Україні різко зросла кількість закритих ФОПів: антирекорд 2025 року
Євробачення-2025: учасники закликали вигнати Ізраїль із конкурсу