fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Верховна Рада проголосувала за відновлення декларування депутатів, але є нюанси: що не так із цим законопроєктом

Не без скандалу Комітет з антикорупційної політики проголосував за відновлення декларування. Декларації за 21 та 22 рік треба буде заповнити до 31 січня 2024 року.
Але.

По суті вони будуть закритими щонайменше впродовж виборчого 2024 року, лише якщо декларант не захоче поставити галочку і зробити декларацію публічною.
Оренду депутатам по факту можна буде приховати, бо якщо орендована квартира до 75 метрів і ти отримуєш за неї компенсацію з бюджету, то декларант може її не декларувати.
натомість депутати селищних рад до 10 тис мешканців, навіть в тих регіонах, які зазнають постійних обстрілів, як то Запорізька чи Дніпропетровська область змушені будуть декларуватися. Бо – типу “є корупційні ризики” в людей, що ні копійки не отримують з бюджету і точно втратили купу паперів в окупації.
зате комітет і керівництво фракції Соуга народу не вбачають корупційних ризиків в позаштатних радниках Офісу Президента, які сидять на закритих нарадах з обмеженим доступом, беруть участь в міжнародних зустрічах, коментують все від імені Офісу і формують державну політику. Вони і далі не декларуються.

Всі знають, що ці люди працюють роками, але формально вони не отримують зарплатню. Тобто, очевидно, отримують її “неформально”, або в конвертах. Бо ж треба за щось жити. І при цьому комітет не бачить в цьому корупційних ризиків і не захотів включати їх в перелік тих, хто мусить показати суспільству як і за що живе.
Більше того, спочатку на комітеті спочатку 5 з 9 членів підтримали поправку Volodymyr Ariev щодо декларування позаштатних радників Офісу та прес секретаря Президента.
Але… почався скандал і результати голосування встановити не змогли). Це ж справді важко порахувати коли пʼять з девʼяти?)
При переголосуванні вже було три голоси, і всі лише з опозиційних фракцій.
Радники Офісу можуть видихнути. Депутати партії Слуга народу вчасно одумалися і відмазали їх від декларування. Бо ж, напевно, ті люди зайняті).
А якщо серйозно, то це сором всієї державної служби, якого країна ще не бачила, коли державну політику з державними таємницями і з голосом за всю державу Україну визначають люди без жодного статусу і відповідальності.

Декларування статків посадовців та депутатів України: країни G7 привітали прогрес у цьому питанні

Це називається безвідповідальність. І так в воюючій країні бути не може! Бо потім комусь доведеться відповідати і за зливи державних таємниць, і за пряму корупцію.
Раніше стало відомо, що 89% українців вважають корупцію, зокрема і політичну, найсерйознішою проблемою після початку повномасштабної війни. Рівень нетерпимості до  давання хабарів для розв’язання особистих проблем помітно зріс серед загального населення. Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології.
 
Тим часом працівники Державного бюро розслідувань спільно зі Службою безпеки України розслідують законність виїзду на відпочинок народного депутата від “Слуги народу” Юрія Арістова під час збройної агресії РФ проти України.
Як повідомлялося, журналісти “Слідство.Інфо” з’ясували, що заступник голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, нардеп від “Слуги Народу” Юрій Арістов в середині липня відпочивав у п’ятизірковому готелі на Мальдівах.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Верховна Рада проголосувала за відновлення декларування депутатів, але є нюанси: що не так із цим законопроєктом appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією