Експерти з громадської організації “Європейський інститут” виявили, що Венеційська комісія підтвердила, що Зеленський порушує Конституцію України у процесі врегулювати конституційної кризи в Україні.
Про це йдеться в дослідженні від громадської організації “Європейський інститут”.
“Венеційська комісія у своєму рішенні підтвердила те, про що неодноразово говорили авторитетні правники та політики – Зеленський у неправовий спосіб намагається вирішити конституційну кризу в Україні, до якої спричинили його ж акти, видані з порушенням Конституції та законів України.” – йдеться у повідомленні
У листопаді Зеленський призначив нових суддів – замість суддів Тупицького та Касмініна, призначення яких, як він сам вважає, нібито скасував своїми указами, які прямо суперечать Конституції України.
З саміту “Східного партнерства” Зеленський повернувся без жодних конкретних результатів — дослідження
Однак Конституційний суд відмовився приводити до присяги нових суддів, небезпідставно вважаючи, що Зеленський, м’яко кажучи, поспішив з виданням своїх указів. Це щоб не ганьбити Україну, оголошуючи на весь світ про те, що президент порушив Конституцію України.
За даними дослідження, найавторитетніша в Європі правова інституція погодилася з позицією КСУ, що гарант дотримання Конституції України таки грубо порушив її своїми указами. У інших країнах це давно стало б підставою для початку процедури імпічменту. Але в країні Зеленського “зелена” монобільшість виступає гарантом безкарності чинного президента та створює умови для подальшої узурпації ним влади.
Зазначається, що у Короткому звіті від 13 грудня 2021 року щодо підсумків 129-го пленарного засідання Венеційської Комісії, яке відбулося 10-11 грудня поточного року, вона підтримала спеціальну постанову Конституційного Суду України від 30 листопада 2021 р.: складення присяги суддями Конституційного Суду України, що їх призначив Президент України указами від 26 листопада 2021 року № 596/2021 та № 597/2021, можливе лише після припинення повноважень або звільнення з посади на підставах, визначених у статті 1491 Конституції України, тобто у травні – вересні 2022 року, тих суддів Конституційного Суду України, що їх призначив Президент України за період 2013–2018 років.
“Це означає, що і КСУ і Венеційка вказують на безпрецедентну ситуацію, неможливу у демократичних країнах: президент Зеленський намагається самовільно призначити ще двох суддів за своєю квотою на місця у КСУ, які наразі не є вакантними. Президент України призначає лише третину суддів КСУ, а не всіх, як це хоче робити Зеленський, жадаючи отримати повний контроль за органом конституційної юрисдикції.” – підсумували експерти видання.
КСУ відтермінував присягу двох призначених Зеленським суддів – ЗМІ
Попри негативне ставлення до деяких рішень, КСУ в даному разі, рятує державу від серйозних проблем – як щодо міжнародного розголосу від визнання факту порушення Зеленським Конституції, так і від потенційних програшів України у Європейському суді з прав людини. Адже якби Конституційний Суд України ввів би до свого штату додатково двох суддів, яких призначив президент Зеленський, то у перспективі в України могли бути проблеми в ЄСПЛ, як це було свого часу у випадку Польщі.
Як відомо, раніше Верховна Рада Україна направила до Конституційного суду законопроєкт №5133 про нову процедуру призначення/звільнення глав Національного антикорупційного бюро і Державного бюро розслідувань.
Крім того, рішення Конституційного Суду України про неконституційність призначення директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника не означає, що його звільнено.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Венеційська комісія підтвердила, що Зеленський у неправовий спосіб намагається вирішити конституційну кризу в Україні – дослідження appeared first on Прямий.
Схожі новини
На ринку “Шувар” у Львові впала ціна на картоплю
У Пентагоні замінили всіх посадовців, які займалися питаннями співпраці з Україною: деталі
Україна та Албанія уклали угоду про довгострокову співпрацю: що вона передбачає