Велика Британія ймовірно вже ухвалила рішення про дозвіл для України використовувати крилаті ракети Storm Shadow для ударів по території РФ.
Про це повідомляє The Guardian з посиланням на урядові джерела.
За даними журналістів, рішення було ухвалено приватно, тому про нього не буде оголошено 13 вересня під час зустрічі прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера з президентом США Джо Байденом.
У The Guardian наголошують, що ймовірно, спільний візит держсекретаря Ентоні Блінкена та міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Ламмі до Києва не відбувся б, якби не було позитивного рішення щодо Storm Shadow.
У виданні припускають, що публічна заява про ракети дальнього радіусу дії у Києві вважатиметься надмірно провокативною. Цілком ймовірно, що навколо використання Україною ракет, дальність яких становить понад 300 кілометрів, все ще існуватимуть обмеження, щоб уникнути необдуманих або непотрібних атак, – вважають журналісти.
Скільки військових об’єктів РФ міститься в зоні досяжності ATACMS та Storm Shadow: аналіз ISW
Призначення і техніко-тактичні характеристики Storm Shadow
маса: 1 300 кг;
довжина: 5,1 м;
діаметр: 0,5 м;
бойова частина: 450 кг, типу BROACH;
дальність: понад 250 км;
висота польоту: 30-40 м;
швидкість: 0,8 М (близько 1 тис. км/год).
Як пише Defense Express, ця ракета належить до сучасних крилатих ракет з використанням технології стелс, довершеною системою наведення та потужною бойовою частиною.
Storm Shadow насправді має доволі довгу історію, бо фактично створений на базі французької Apach від MBDA у середині 90-х років та введений у експлуатацію в 2003 році у Великій Британії та Франції. Й ця ракета призначається для озброєння літаків тактичної авіації – Tornado, Rafale, Mirage 2000 та Eurofighter, тобто багатофункціональних винищувачів, а не ракетоносіїв-бомбардувальників.
фото: Defense Express/MBDA
В цьому й полягає її величезна перевага, бо мова йде про велику кількість носіїв, але це наклало обмеження на вагу, яка становить 1300 кг та дальність, яка в оригінальній версії складає до 560 км. Водночас сама ракета чудово підходить для удару по найбільш важливих об’єктах противника, до яких відносяться командні пункти, авіабази, склади палива та боєприпасів, бази зберігання техніки, кораблі та інші об’єкти, знищення яких є доцільним з огляду на вартість самої ракети.
фото: Defense Express/MBDA
Зокрема ціна за одну ракету Storm Shadow становить орієнтовно від 1,35 до понад 2 млн євро за одиницю. Зокрема у 2011 році її вартість становила 850 тисяч євро, орієнтовний й не підтверджений цінник ракети на експорт у 2021 році для Єгипту був оцінений у 1,35 млн євро. Але британська преса наразі зазначає ціну у 2 млн фунтів стерлінгів (2,3 млн євро) за одну ракету. Таким чином для оцінки реальних цілей для цієї ракети необхідно розуміти, що її використання, в першу чергу, має бути виправданим враховуючи її вартість.
Пентагон пояснив причину заборони на далекобійні удари по РФ
Нагадаємо, 11 вересня до Києва прибули держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі, що стало першою спільною поїздкою глав дипломатичних відомств цих країн за останні роки. Напередодні, 10 вересня, вони провели спільний брифінг, на якому розповіли про майбутній візит до України, санкції проти Ірану та анонсували перемовини про зняття заборони для ЗСУ на використання західної зброї для ударів по території РФ.
Слід зазначити, що у серпні п’ятий президент України та лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко закликав Велику Британію дати дозвіл українським Збройним Силам використовувати крилаті ракети Storm Shadow для ударів по законних військових цілях на території Росії.
Окрім того, 19 серпня у США заявляли, що не блокують запит Великої Британії на застосування далекобійних ракет Storm Shadow Україною для ударів по території Росії. За даними журналістів, удари ракетами Storm Shadow вглиб РФ вимагають схвалення не лише Великої Британії, але ще Франції та США.
Раніше американське видання Bloomberg повідомило, що новий прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив на полях Саміту НАТО у Вашингтоні, що Україна може застосовувати крилаті ракети Storm Shadow для ураження військових цілей на території Росії. Однак згодом у Міноборони Британії пояснили, що країна не давала дозволу Україні на використання ракет Storm Shadows для ударів по території Росії.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Велика Британія дозволила бити по РФ ракетами Storm Shadow – The Guardian appeared first on Прямий.
Схожі новини
Командувач сухопутних військ ЗСУ Драпатий може очолити ОСУВ “Хортиця”
Сербія не запроваджуватиме санкції проти РФ
В ОП пропонують зміни до законодавства щодо мобілізації з 18 років