fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Вчені б’ють на сполох: озера на Землі дуже швидко втрачають кисень

На Землі прісноводні озера дуже швидко втрачають кисень. Така тенденція передусім негативно вплине на якість питної води, а це сприятиме поширенню токсичних водоростей і бактерій.
Про це пише Science Advances з посиланням на вчених Китайської академії наук.
За даними науковців, від 1980 року концентрація кисню на поверхні озер зменшилася на 5,5%, а в придонних шарах — на 18,6%.
Також китайські вчені з’ясували, що у 2003-23 роках аномальна спека спричинила 7,7% втрат кисню. Ще 10% втрат дослідники пояснили посиленням цвітіння водоростей.
Тож, нині, за даними автора дослідження Ібо Чжана, зараз понад 80% із 15 535 досліджених озер мають низький рівень кисню.
Причиною таких змін називають глобальне потепління, і воно несе загрозу якості питної води для людей та загрожує поширенням токсичних бактерій.
За оцінками дослідників, поточне потепління спричиняє до 55 відсотків зниження рівня кисню в озерах. Якщо ця тенденція збережеться, до кінця століття в озерах Землі може бути на 9 відсотків менше кисню за найгірших кліматичних сценаріїв.
Раніше очільник Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Сергій Сухомлин заявив, що Україна ризикує зіткнутися з нестачею водних ресурсів протягом найближчих 10–15 років. Великі міста отримуватимуть воду погодинно.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Вчені б’ють на сполох: озера на Землі дуже швидко втрачають кисень appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією