В Україні люди з протипоказами до вакцинації проти COVID-19 складають менше 1% від усього населення.
Людям з гіпертонією, ішемічною хворобою, серцевою недостатністю, вродженими вадами серця, діабетом чи онкологією дозволено і потрібно вакцинуватися.
Єдиною причиною для відмови є важка алергічна реакція на першу дозу вакцини чи на один із її компонентів, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
“Майже чверть українців, які не бажають вакцинуватися проти COVID-19, вважають, що мають медичні протипоказання до щеплення проти коронавірусу”, – пишуть вони.
Але людей, яким не можна щепитися проти COVID-19, вкрай мало.
Усім, хто має серцево-судинні хвороби, потрібно вакцинуватись проти COVID-19, адже хвороба в них протікає значно важче та може дати дуже серйозні наслідки, запевняє кардіологиня і завідувачка діагностичного відділу Центру інноваційних медичних технологій Віра Горбачова.
Це торкається також ішемічної хвороби, серцевої недостатності та вроджених вад серця.
За словами лікарки, COVID-19 впливає на серце й судини різними способами, наприклад, напряму шкодить серцю.
Підсумовуючи можна сказати, що пацієнти з такими захворюваннями більш схильні до інфікування та важкого перебігу хвороби.
Важливо також щепитися людям із цукровим діабетом та ендокринними захворюваннями.
заявили в МОЗ
“Люди з хронічними ендокринними захворюваннями потребують захисту від COVID-19. За мою думку, люди з цукровим діабетом свідомі й вакцинуються”, – розповідає Оксана Марусин, ендокринологиня і головна експертка з ендокринології департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.
Водночас переконати щепитися людей із захворюваннями щитовидної залози, значно важче, каже лікарка. Адже ті неправильно вважають, що аутоімунні захворювання є абсолютним протипоказанням.
“Це брехня. Щодня отримую по кілька дзвінків від таких пацієнтів із проханням про консультацію.
Звичайно, всім рекомендую вакцинуватись”, – говорить експертка.
Не менш важливо вакцинуватися людям з онкологічними захворюваннями, адже саме вони мають дуже високий шанс померти внаслідок ускладнень від COVID-19.
зазначає експерт
Шанс померти від онкології в наших пацієнтів значно менший, ніж ризик померти від ускладнень, які може спричинити в них коронавірус”, – розповідає онколог-хірург-уролог Національного інституту раку Олександр Стаховський.
Щепитися можна як в діючій фазі захворювання, так і тим, у кого ремісія. Тим пацієнтам, які проходять хіміотерапію, слід порадитися зі своїм лікарем, коли саме краще щепитися, щоб вакцинація дала оптимальний захист.
Схожі новини
Чи став COVID сезонним, як грип: відповідь головного санлікаря
COVID-19 затягнувся? Вчені вважають, це може вказувати на гіпермобільний синдром суглобів
Коронавірус переходить в розряд сезонних захворювань – санлікар