fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

В Україні значно зросли штрафи за неоформлених працівників

В Україні збільшились штрафи за порушення трудового законодавства. Причина – зростання мінімальної зарплати з 1 квітня. Таким чином, штраф розраховуватиметься від 8 000 грн і, наприклад, за виплату заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ та податків роботодавця можуть оштрафувати на 80 000 грн. Таке ж покарання, зазначили експерти, можна отримати за інші порушення. Зокрема:фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту),оформлення працівника на неповний робочий час або за трудовим договором з нефіксованим робочим часом – але лише у разі фактичного виконання роботи протягом усього робочого часу.”З 01.04.2024 – [штраф] 80 000 грн.

До юридичних осіб та ФОП, які є платниками єдиного податку першої-третьої груп, застосовується попередження”, – розповіли експерти.Водночас 128 000 грн штрафу можуть отримати роботодавці за недопущення до проведення перевірки з питань виявлення вищезазначених порушень. Або створення перешкод у її проведенні.За кожного працівника, щодо якого не дотримано мінімальних державних гарантій з оплати праці, потрібно буде сплатити штраф у 16 000 грн. А 24 000 грн за:порушення встановлених термінів виплати зарплати, інших виплат більш ніж за один місяць;виплату їх у повному обсязі;недопущення до проведення перевірки з питань дотримання законодавства про працю або створення перешкод у її проведенні.”

Також штраф у 3-кратному розмірі мінімальної зарплати застосовується за перевищення встановленої допустимої кількості трудових договорів з нефіксованим робочим часом або ведення недостовірного обліку робочого часу працівника, який працює за трудовим договором з нефіксованим робочим часом, стосовно фактично виконуваної ним роботи”, – йдеться в матеріалі.

За кожного мобілізованого працівника, щодо якого не дотримано встановлених законом гарантій та пільг, потрібно буде заплатити 32 000 грн. “Попередження – для юридичних осіб та ФОПів, які є платниками єдиного податку першої-третьої груп”, – зазначили експерти.За порушення інших вимог трудового законодавства застосовується штраф у розмірі 8 000 грн. А за повторне порушення протягом 1 року – 16 000 грн.

Поділитися цією публікацією