В Україні змінили процес подання заяв на субсидію через Дію. Час оформлення заявки скоротився втричі – із 30 хвилин до 10 хвилин, а кількість полів в анкеті урізали з 21 до 7.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. “Більшість документів автоматично підтягнеться з реєстрів, не потрібно стояти в чергах, збирати довідки та заповнювати довгі анкети”, – зазначив він.Федоров також нагадав, що оформлення субсидії онлайн у Дії доступне лише для тих українців, які ще жодного разу не подавали відповідну заяву.
Тим, хто вже отримував субсидії раніше, їх продовжують або автоматично, або після звернення в органи соціального захисту.Як оформити субсидію онлайн: покрокова інструкція
1. Зареєструйтесь або авторизуйтесь у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.
2. У меню “Послуги” на порталі Дія виберіть “Пенсії, пільги та допомога”, а потім – “Заява на субсидію”.
3. Перевірте коректність своїх даних, за необхідності оновіть їх у профілі користувача.
4. Вкажіть адресу, за якою хочете отримати субсидію.
5. Виберіть необхідні комунальні послуги зі списку доступних та заповніть поля по кожній із них.
6. Вкажіть IBAN рахунку, на який надходитиме субсидія.
7. Вкажіть дані осіб, зареєстрованих у квартирі чи будинку, а також їхніх родичів. Внутрішньо переміщеним особам чи орендодавцям необхідно вказати лише дані тих, хто фактично проживає в оселі. При розрахунку враховуються доходи людей, зазначених у заяві про субсидію.
8. Перевірте дані сформованої заяви, підпишіть електронним підписом і надішліть.Субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону або розраховується на неопалювальний сезон.
Субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілення електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення розраховується у квітні та жовтні. При призначенні враховується тривалість опалювального сезону з 16 жовтня по 15 квітня включно.Хто має право на субсидію в УкраїніОтримати житлові субсидії можуть сім’ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більша за певний для них обов’язковий платіж. Цей показник розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою і залежить від доходів сім’ї.
А саме:встановлюється середньомісячний загальний прибуток домогосподарства;середньомісячний загальний дохід поділяється на кількість членів домогосподарства і надалі визначається середньомісячний дохід на одну особу;дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу з розрахунку на місяць, з якого призначається субсидія, тобто з 1 січня року 2024-го це 2920 грн;отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 20% і так визначається відсоток середньомісячного сукупного доходу.Як отримати субсидію ВПО: правила й умовиВПО, які не зареєстровані, але фактично проживають у квартирі чи будинку, мають право на субсидію. Для цього не потрібно мати договір оренди.
Щоб отримувати допомогу, до заяви варто додати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Подати заяву та документи можна як онлайн, так і офлайн.Особисто звернутися за призначенням субсидії ВПО можуть до таких органів:до центру надання адміністративних послуг;до сервісного центру Пенсійного фонду України (ПФУ);до посадових осіб виконавчого органу сільської чи міської ради у відповідній територіальній громаді, яких наділяють повноваженнями відповідні органи місцевого самоврядування.Для оформлення субсидій для ВПО онлайн також є кілька варіантів. Це можна зробити:на порталі Дія;на порталі електронних послуг ПФУ;через мобільний додаток “Пенсійний фонд”.
Схожі новини
В Угорщині висловилися щодо надання зброї Україні
Кількість загиблих від удару балістикою по Миколаєву зросла до п’яти: у лікарні помер чоловік
“Світ сподівається на ваше лідерство”: прем’єр Японії під час виступу в Конгресі закликав США рішучіше підтримувати Україну