У липні в Україні були зафіксовані три випадки нового субваріанту коронавірусу Omicron FLiRT. Згідно з наявними дослідженнями, поточні вакцини та бустери залишаються й надалі ефективними, втім, не рятують від зараження новим штамом.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я (МОЗ).
Як розповів головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, три випадки субваріанта виявили минулого тижня:
– два у Києві
– один в Івано-Франківській області
Зазначається, що захворіли дві жінки та чоловік старше 60 років.
Новий штам походить від варіанту Omicron. Внаслідок специфічних мутацій в білку-шипі вірус краще зв’язується з клітинами та уникає імунної відповіді. Це означає, що новий штам легше вражає ослаблений імунітет, у зв’язку з чим захворіти можуть й вакциновані. Водночас набутий імунітет знижує ризики ускладнень під час хвороби.
“ВООЗ поки що не надає специфічної оцінки щодо небезпеки FLiRT, однак зазначає, що він потребує моніторингу на рівні кожної країни. Наявні дослідження показують, що поточні вакцини, зокрема бустери, залишаються ефективними для захисту від важких форм Covid-19, хоча й не можуть повністю запобігти зараженню новим штамом” – пише МОЗ.
Симптоми нового варіанту подібні до інших підваріантів Омікрон, такі як біль у горлі, кашель, втома, закладеність носа, нежить, головний біль, болі в м’язах, лихоманка та можлива втрата смаку та нюху, кажуть експерти.
Подібно до застуди чи грипу, вважається, що “найтяжча” стадія триває кілька днів або до тижня, і ви можете відчувати втому та не відчувати себе на 100% протягом кількох тижнів, але багато людей переживають ковід по-різному.
“Більшість людей почуваються краще вже за кілька тижнів, але одужання може зайняти більше часу. Для деяких людей це може бути більш серйозна хвороба, і їхні симптоми можуть тривати довше” – зазначають у Національній службі охорони здоров’я Великобританії.
Щоб допомогти одужанню та запобігти поширенню вірусу, лікарі рекомендують дотримуватися правил гігієни (наприклад, мити руки та носити маску для обличчя, якщо необхідно) і триматися подалі від місць скупчення людей.
“Якщо ви підхопите вірус, достатньо відпочивайте і пийте рідину, а також прийміть знеболювальне, як-от ібупрофен або парацетамол, якщо у вас головний біль або неприємні болі в м’язах” — йдеться у дописі.
У МОЗ нагадали, що вакцинуватися можна в пунктах щеплення чи амбулаторії за попереднім записом у свого сімейного лікаря. Медики використовують омікрон-специфічні вакцини (виробник Pfizer) для дорослих і дітей.
Інформацію про найближчий пункт вакцинації, їхні адреси та графік роботи можна отримати у контакт-центрі МОЗ за телефоном: 0 800 60 20 19.
Нагадаємо, останніми тижнями в Києві значно підвищився рівень захворюваності на COVID-19, що мало в наслідку збільшення кількості ушпиталень у порівнянні з початком липня.
Як повідомлялося, фармацевтична компанія AstraZeneca відкликає свою вакцину проти COVID-19 у всьому світі через “надлишок доступних вдосконалених вакцин” з моменту початку пандемії.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post В Україні зафіксували новий штам коронавірусу FLiRT: симптоми хвороби і скільки вона триває appeared first on Прямий.
Схожі новини
Фабрика смерті: у РФ розгорнули масове виробництво “шахедів” у промислових обсягах
До Землі летить астероїд: чи небезпечний він
У лікарні померла жінка, яку в Києві збив працівник прокуратури