fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

В Україні визнаватимуть освіту на окупованих територіях: за яких умов

Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт про визнання результатів навчання людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях.
За відповідний законопроєкт №9591 проголосували 270 народних депутатів, повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Депутати пропонують, щоб люди, які здобули повну загальну та/або базову середню освіту на тимчасово окупованій території, мали право отримати відповідний документ, пройшовши річне оцінювання та державну підсумкову атестацію.
Людям, які проходили навчання для здобуття фахової передвищої освіти, вищої освіти тощо, пропонують надати право пройти атестацію для визнання результатів навчання та кредитів ЄКТС.

У Міносвіти вигадали, як убезпечити школи без укриттів: сховища розмістять не в підвалах

Тим, хто пройде атестацію для здобуття вищої освіти, можуть бути зараховані результати навчання та кредити ЄКТС обсягом не більше ніж 75% від загального обсягу освітньої програми.
Однак атестація не проводиться:

зі спеціальностей (професій), перелік яких затверджує уряд;
для визнання результатів навчання та кредитів ЄКТС на магістерському рівні вищої освіти (крім програм підготовки магістрів медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування).

Підтримати цей законопроєкт закликали правозахисні організації України. Там зазначають, що через окупацію більш ніж 9 років сотні тисяч українських дітей вимушені були здобувати освіту на захоплених росіянами територіях. Однак через те, що Україна не визнає документи про їхню освіту, постає питання щодо працевлаштування чи продовження навчання.
Тим часом на Харківщині закладам освіти дозволили повернутися до офлайн-навчання, яке буде можливим лише за умови наявності укриття, що відповідає вимогам законодавства, готовність системи оповіщення тощо.
Як відомо, ще у квітні Кабінет Міністрів України схвалив концепцію, за якою в Україні буде впроваджено алгоритми дій у разі небезпеки у навчальних закладах. Концепція передбачає нові підходи до пожежної безпеки та охорони шкіл із залученням відповідних підрозділів поліції. Окрім цього буде залучено нові підходи до пропускного режиму, відеоспостереження, інклюзивності.
Раніше Міністерство освіти і науки опублікувало рекомендації щодо організації укриттів цивільного захисту закладів освіти. Укриття мають розташовуватися в підвальному (підземному) приміщенні, на цокольному чи на першому поверсі (за умови забезпечення огороджувальними будівельними конструкціями), розташовуватися у складі основної будівлі закладу освіти або безпосередній близькості (до 100 м).
До слова, 19 квітня голова Держслужби якості освіти Руслан Гурак запропонував запровадити 12-річну систему освіти в Україні вже з 2024 року, зокрема щоб компенсувати освітні втрати.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post В Україні визнаватимуть освіту на окупованих територіях: за яких умов appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією