Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко спростував чутки про те, що в Україні існують проблеми з виробництвом медичного кисню.
Про це він заявив 22 жовтня під час години запитань до уряду.
Міністр пояснив, що чутки були спровоковані інформацією про затримку в роботі трьох українських підприємств, які виробляють кисень.
“Наразі два заводи, які займаються виробництвом медичного кисню, зупинились на планові регламенті роботи на 10-15 днів. Ще в одного виробника на західній Україні виникли технічні несправності, і відразу поширились чутки, що нібито кисню не вистачає, система не готова”, – повідомив посадовець.
Ляшко спростував цю інформацію.
“Усі пацієнти які потребують кисневої терапії – отримають її. До планових регламентних робіт ми готувались, і спільно з виробниками знайшли їм заміну на цей період. Заміну, яка стане ще додатковою потужністю після виведення заводів з регламентних робіт”, – зазначив він.
Міністр додав, що проблему технічної несправності на одному із заводів західної України також вдалося розв’язати завдяки імпорту медичного кисню з Польщі.
“Завдяки злагодженій роботі МОЗ і Мінінфраструктури створено можливості для постачання кисню з Польщі у розмірі орієнтовно 240 тонн на тиждень”, – пояснив посадовець.
Ляшко також повідомив, що 21 жовтня провів селекторну нараду з регіонами, на якій з кожним керівником обговорювалось питання наявності кисню і його безперебійного постачання. За його словами, загалом на потреби удосконалення системи киснепостачання в цьому році було виділено 1 мільярд 148 мільйонів гривень, 400 мільйонів з них цієї осені міністерство направило в регіони.
“Ці кошти вже перетворились на ліжка з високопотоковим киснем, на 130 кисневих станцій та більше ніж 150 кріогенних газифікаторів”, – зазначив міністр.
Водночас нардепка від партії “Голос” Інна Совсун заявила, що отримує від лікарів з регіонів тривожну інформацію.
“Мені видається, що деякі моменти в доповіді відсутні або представлені дещо оптимістично. Я отримую дуже багато інформації від лікарів з регіонів. У них паніка через те, що один з основних постачальників кисню, які є зараз, пішов на технічні ремонтні роботи”, – наголосила вона.
Депутатка поцікавилась, як довго триватимуть ремонтні роботи та які потужності будуть забезпечені на цей період для забезпечення лікарень киснем
“Станом на сьогодні в деяких лікарнях кисень закінчиться вже сьогодні, в крайньому разі – завтра. І поки що ніяких інших варіантів у них немає”, – зауважила Совсун.
У відповідь Ляшко запевнив, що МОЗ тримає ситуацію з киснем під контролем та відстежує наявність запасів медичного кисню в лікарнях. Водночас він додав, що через непрогнозованість поширення штаму “Дельта” споживання кисню в деяких лікарнях різко зросла.
“Споживання кисню в лікарнях зростає в рази. В деяких – в десятки разів”, – підсумував міністр.
Схожі новини
ЗСУ з початку доби відбили 119 атак окупантів: які напрямки найгарячіші
Українців попередили про здорожчання хліба
Путін невдоволений станом економіки рф