У Макроекономічному та монетарному огляді Національного банку України за січень 2025 року зафіксували, що в Україні триває стрімке зростання заробітних плат, зумовлене дефіцитом робочої сили.
Про це повідомляє пресслужба НБУ.
За даними Державної служби статистики України, у третьому кварталі 2024 року:
Номінальні зарплати зросли на 22,3% у річному вимірі,
Реальні зарплати збільшилися на 14,2% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Більшість секторів економіки (окрім освіти та мистецтва) демонструють, що реальні зарплати вже перевищують рівень третього кварталу 2021 року, тобто періоду до початку повномасштабного вторгнення.
Експерти зазначають, що зростання зарплат продовжилося і в четвертому кварталі 2024 року, попри сезонний спад активності на ринку праці.
У грудні обсяги вакансій і резюме зменшилися через святковий період, однак у річному вимірі їхня кількість суттєво збільшилася. Це свідчить про стабільне пожвавлення ринку праці.
Хоча пропозиція робочої сили зросла, дефіцит кваліфікованих працівників залишається ключовою проблемою для багатьох підприємств. Найбільше це стосується галузей, які потребують висококваліфікованих спеціалістів, зокрема IT-сектору, інженерії, медицини та будівництва.
З огляду на поточні тенденції, очікується подальше підвищення зарплат у 2025 році. Економісти наголошують, що стабільне зростання доходів населення позитивно впливає на купівельну спроможність і сприяє відновленню економіки після військових викликів.
Раніше повідомлялось, що українські вчителі з початку 2025 року почнуть отримувати додаткову доплату до заробітної плати, яка подвоїться з вересня.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post В Україні високими темпами зросли зарплати: основні причини та тенденції appeared first on Прямий.
Схожі новини
Британська розвідка оприлюднила рекордні втрати Росії у війні проти України у 2024 році
Частину пенсіонерів лишать виплат та гроші повернуть до ПФУ
В Україні планують підвищити тарифи на світло: скільки платитимуть українці за електроенергію