fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

В Україні відтепер заборонені міцні та ментолові сигарети

Фото - interteam.com.ua

Верховна рада ухвалила зміни до окремих законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну. Законом забороняється продаж ароматизованих та міцних сигарет.

Про це свідчить засідання Ради 19 листопада, яке транслювалося на Youtube.

Проект закону під номером 4358 у другому читанні підтримано 317 депутатами.

Закон у відповідності до директиви 2014/40/ЄС несе в собі заборону на продаж ароматизованих смакових (фруктові, цукерки, ментол та ін.) тютюнових виробів та електронних сигарет, рідин і заправних контейнерів.

“Такі вироби привертають увагу дітей та молодь до початку курінням, створюючи неправильне враження про наслідки вживання тютюнових виробів”, – йдеться в пояснювальній записці до проекту.

Також законом заборонено продаж сигарет, у яких рівні викидів нікотину, смоли та монооксиду вуглецю в диму однієї сигарети перевищують: нікотину – 1 міліграм, смоли – 10 міліграмів, монооксиду вуглецю – 10 міліграмів;

Упакування електронних сигарет, заправних контейнерів і рідин, що застосовуються в електронних сигаретах, повинно включати список всіх інгредієнтів у порядку зменшення питомої ваги із зазначення вмісту нікотину у виробі та його дозу при одноразовому використанні.

Для цілей заборони куріння законом ще раз пояснюється поняття “громадське місце” – частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна чи відкрита для населення вільно або за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, у тому числі під’їзди будівель і споруд, а також підземні переходи, стадіони, паркінги.

Підсумовуючи можна сказати, що вулиця, парки та пляжі не є громадськими місцями, та в них можна курити та не треба носити захисні маски.

Водночас закон надає повноваження міським, сільським, селищним радам додатково встановлювати вільні від куріння місця у межах відповідної громади.

Крім того, закон:

  • забороняє рекламу, спонсорство та продаж до 21 віку електронних сигарет, електронних пристроїв для куріння, а також тютюну та його замінників в мережі інтернет;
  • вводить медичні попередження на упаковках електронних сигарет, рідин та сигаретах для нагрівання;
  • збільшує медичні попередження на пачках із 50% до 65% від площі з фотозображеннями наслідків куріння з обох боків.
Поділитися цією публікацією