fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

В Україні створили понад 800 “пунктів незламності”

Рятувальники розгорнули в Україні вже понад 800 пунктів незламності, додаткові стаціонарні пункти запрацюють у найближчі години.

Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.
“Провели оперативну нараду з очільниками областей та міст, представниками ДСНС, Міненерго, Мінрегіону, Мінекономіки та Нацбанку. Найголовніше питання, звісно – енергетика та робота фахівців по її відновленню, а також оперативне розгортання пунктів незламності (ПН). Станом на зараз рятувальники розгорнули вже понад 800 ПН. Буквально в найближчі години запрацюють додаткові стаціонарні пункти незламності”, – зазначив Тимошенко.
Він додав, що фахівці “Укренерго” працюють над відновленням живлення в усіх регіонах. “Десь вдається швидше, а де-не-де для цього треба більше часу. Ми сподіваємось, що вже зранку міста почнуть поступово отримувати електроенергію”, – зауважив представник ОП.
Тимошенко наголосив, що передусім необхідно забезпечити живленням об’єкти критичної інфраструктури – водоканали, підприємства теплової комунальної енергетики, лікарні тощо.

За його словами, ситуація в країні є  складною, але контрольованою.
Раніше стало відомо, що 23 листопада російські окупанти вдарили по Києву. Є влучання в об’єкти критичної інфраструктури, через що запровадили аварійні відключення електроенергії.
Крім того, росіяни влучили в об’єкти критичної інфраструктури на Вінниччині.
До слова, заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що атаки на енергетичну інфраструктуру України не допоможуть Росії укріпити свої позиції у війні. Це не вплине на спроможність Сил оборони зупиняти ворога та звільняти тимчасово окуповані території.
Як повідомлялося, внаслідок ракетних ударів російських військ по критичній інфраструктурі майже половина енергосистеми України виведена з ладу.
Зазначимо, виконавчий директор компанії ДТЕК Дмитро Сахарук повідомив, що в Україні через російські атаки станом на 17 листопада без світла залишилися  40% споживачів, а на Київщині світло можуть вимикати на декілька днів.
До слова, перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко заявив, що ймовірною метою ракетного удару 15 листопада була зупинка українських АЕС. При цьому російські енергетики підказали військовим, куди бити, щоб завдати найбільшої шкоди енергосистемі.
Нагадаємо, Хмельницька атомна електростанція 15 листопада втратила повний доступ до електромережі через російські ракетні удари по Україні, що змусило її тимчасово перейти на резервне живлення від дизель-генераторів.
Як відомо, 15 листопада російські війська вкотре здійснили масовану ракетну атаку на Україну. Під удар потрапив, зокрема, Київ. Повідомлялося про одного загиблого, пів міста залишилося без світла. Окрім того, під атаку потрапили ще десять областей.

Поділитися цією публікацією