fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

В Україні створять змішані медичні комісії для повернення військовополонених: як вони працюватимуть

Україна ініціює створення змішаних медичних комісій для обміну полоненими. Робота таких комісій передбачається Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими.
Про це повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов.
Він зазначив, що це третій випадок у світовій історії, коли буде впроваджуватися така ініціатива. В Україні сподіваються, що змішані медкомісії допоможуть звільняти українських полонених, а росії — повертати своїх.
Згідно з Женевською конвенцією, змішані медичні комісії мають складатися з трьох членів.
Серед них двоє — громадяни нейтральної країни, а третій призначається державою, яка утримує полоненого.
Кандидатури нейтральних членів комісії повинні бути схвалені сторонами конфлікту, які повідомляють про свою згоду Міжнародному комітетові Червоного Хреста й державі-покровительці. Бажано, щоб один із нейтральних членів був хірургом, а інший — терапевтом.
Така змішана комісія має оглядати військовополонених і висувати пропозиції щодо їх репатріації. Держава, яка утримує полоненого, зобов’язана виконати рішення змішаних медичних комісій протягом трьох місяців після повідомлення.
У Координаційному штабі наголосили, що Україна до цього швидко повертала важкопоранених росіян. Загалом у результаті перемовин уже вдалося повернути майже 2600 військових і цивільних із російського полону.
Однак надалі повернення поранених має відбуватися не на умовах перемовин обмінів, а за допомогою змішаних медичних комісій, зазначив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк.
Зараз з української сторони відбувається укомплектування комісій. Таранюк зазначив, що це перший досвід для України і було багато юридичних питань, які потрібно було розв’язати.

В Україні розширять мережу військово-лікарських комісій: що зміниться

“Як я зрозумів, буде створено 2 комісії для огляду росіян, загальною кількістю шість людей. Комісія буде визначати стан і діагноз полоненого, також може рекомендувати репатріювати полоненого або відправити на лікування до нейтральної країни, якщо рф буде згодна. Також репатріація можлива тільки згоди полоненого” — йдеться в його коментарі Суспільному
Нагадаємо, міністр оборони Олексій Резніков заявив, що президент Володимир Зеленський доручив Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному скеровувати на фронт військкомів з тилу, а на їх місце призначати поранених військовослужбовців.
Раніше представник президента у Верховній Раді Федір Веніславський анонсував законопроєкт про реєстр “ухилянтів”, який дозволить оприлюднювати особисті дані чоловіків, що відмовляються від мобілізації.
До слова, Міністерство цифрової трансформації України повідомило, що не видаватиме повістки до військкоматів у додатку “Дія”. Раніше повідомлялося, що в “Дії” має з’явитися новий сервіс – електронний військовий квиток. Водночас новий порядок узяття на військовий облік не передбачає, що повістки надходитимуть через цей мобільний додаток.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram

The post В Україні створять змішані медичні комісії для повернення військовополонених: як вони працюватимуть appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією