Міністерство охорони здоров’я підписало меморандум про запровадження у шести містах України (Рівне, Суми, Запоріжжя, Одеса, Харків та Київ) пілотних проєктів із фармакологічного страхування.
Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
За оцінками МОЗ, щорічно українці залишають в аптеках близько 60 млрд грн, і понад 50% з них витрачають на ліки без доведеної ефективності та за необґрунтованими призначеннями. Пілотний проєкт з фармакологічного страхування, це можливість зменшити фінансове навантаження на сімейний бюджет шляхом добровільного медичного страхування. Є ліки, що не входять до програми “Доступні ліки”, та вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації, і саме завдяки добровільному страхуванню можна отримати компенсацію на ліки, які призначаються під час амбулаторного лікування
Віктор Ляшко міністр охорони здоров’я України
У закладах охорони здоров’я міст, що беруть участь у проєктах, лікарі вже мають доступ до системи фармакологічного страхування.
Для того, щоб взяти участь у проєкті, пацієнт має придбати страховий поліс та сповістити про це свого лікаря. Люди сплачуватимуть 120 гривень на місяць та отримають можливість використати страхову суму у 20 тисяч гривень в разі призначення ліків, що не входять до програми “Доступні ліки”, та вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації.
Щоб отримати ліки за страховкою у разі хвороби, пацієнт приходить до лікаря, обстежується та отримує рецепт. Препарати, які входять в програму фармакологічного страхування, автоматично бронюються в аптеці. Потім пацієнт отримує повідомлення з інформацією про аптеку, де можна забрати ліки. Оплата ліків страховою компанією відбувається автоматично, без залучення пацієнта або лікаря.
В Україні продовжать виплати лікарняних – Фонд соцстрахування
У МОЗ зазначили, що рецепти виписуються лише на міжнародні некомерційні назви препаратів (МНН). Вибір торговельного найменування є автоматизованим та діє за принципами доступності та ціни. Умови проєкту роблять неможливим призначення ліків, які не передбачені клінічними протоколами.
Раніше Верховна Рада виділила 300 мільйонів гривень на ліки для дітей зі спинальною м’язовою атрофією.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України затвердив проєкт Державного бюджету на 2022 рік. Серед пріоритетів, зокрема, медична галузь, на яку виділять 193 мільярди гривень.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post В Україні планують запровадити фармакологічне страхування: що це означає appeared first on Прямий.
Схожі новини
Великої ефективної хвилі мобілізації не буде: як новий закон лише додав проблем з призовом
Армія РФ за добу обстріляла 13 громад Сумщини, пролунали 218 вибухів, є поранений
“Амбіції – забезпечити мільйон безпілотників”: Латвія передала Україні першу партію БПЛА у рамках “коаліції дронів”